Parkingi nie dla wraków

Piątek, 11 czerwca 202127 8401
Brak miejsc parkingowych na osiedlach jest problemem dla mieszkańców wszystkich właściwie miast i Piotrków nie jest tu wyjątkiem. Do tego dochodzi coraz to większa liczba samochodów, często nawet w liczbie kilku „przypadająca” na jedno mieszkanie. Dlatego do Straży Miejskiej wpływają prośby o interwencje w sprawie porzuconych samochodów, które prawdopodobnie już nigdzie nie pojadą, a zajmują tak cenne miejsca.

Ładuję galerię...

Stosownie do przepisów  prawa o ruchu drogowym pojazd może zostać usunięty z drogi przez straż gminną na koszt właściciela lub posiadacza jeżeli został pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub jego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Przepis ten obowiązuje w odniesieniu do dróg publicznych oraz oznaczonych odpowiednimi znakami drogowymi stref zamieszkania i  stref ruchu. Dlatego też Straż Miejska nie podejmie interwencji na terenie prywatnym, wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej w innym niż wymienione miejscu.

 

Mieszkańcy zgłaszają też  zaobserwowane samochody, które od dłuższego czasu nie wyjeżdżają z parkingu. Sam jednak fakt długotrwałego postoju na parkingu także nie spowoduje, że Straż Miejska będzie interweniować. Obowiązujące przepisy nie określają czasu korzystania z miejsc postojowych lub parkowania w miejscu dozwolonym, chyba, że wynika to z istniejącego oznakowania.  W czwartek piotrkowska Straż Miejska odholowała trzy pojazdy, kilka kolejnych czeka w kolejce.

 

za SM opr. (a)


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)11.06.2021 11:18

Jeśli mowa o parking to dziwię się, że mieszkańcy dwóch wieżowców przy D.H. Merkury nie zrobili rewolucji i nie pociągnięci władz miasta do odpowiedzialności. Właściciel Merkurego zrobił sobie płatny parking, a tym samym zabrał, i tak już znikome, miejsca parkingowe dla tychże bloków. A ci, nie mając gdzie parkować przerzucili się na najblizszy przy bloku ul. Słowackiego 154/158. Rezultat jest taki, że ja mieszkający tam od 40 lat, mający jedno auto na 5 osobowa rodzinę muszę latać po sto metrów od domu po innych parkingach i szukać miejsca. Spółdzielnia umywa ręce bo jak twierdzi, parking od strony wieżowca jest ich, ale ten od strony ulicy już miasta i oni nie mogą zrobić np. parkingu z bramką tylko dla mieszkańców danego bloku. Żenada!

56


Ep ~Ep (Gość)11.06.2021 17:47

Ten bolid stoi na ulicy Wysokiej

10


go?ć_kinia ~go?ć_kinia (Gość)11.06.2021 12:56

Stać mnie na 4 auta więc będą stały gdzie będę miała na to ochotę

314


Obsztyfitykultykiewi ~Obsztyfitykultykiewi (Gość)11.06.2021 12:18

To może zrobią coś z białym peżo i żółtym vw co stoją obok kościoła na belzackiej.
W niedziele nie ma gdzie pod kościołem stanąć a takto dwa miejsca jeszcze by były !

62


mhm ~mhm (Gość)11.06.2021 11:13

czyli wystarczy że będą bez rejestracji :) redakcja zawsze pomocna !

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat