Parking przy ul. Kobyłeciego świeci pustkami

Strefa FM Czwartek, 03 grudnia 201551 12862
Osiedle Belzacka wzbogaciło się o nowy parking wybudowany za ponad 800 tys. zł netto (w cenę wliczony jest koszt działki). Niestety świeci on pustkami, w tej chwili korzysta z niego kilka osób, choć mogłoby 50, bo tyle miejsc parkingowych jest dostępnych.

Ładuję galerię...

Większość mieszkańców osiedla decyduje się na postawienie swojego samochodu poza parkingiem, ponieważ spółdzielnia narzuciła opłaty za wykup miejsca na nowym obiekcie.

Czy spółdzielnia planuje znieść opłaty za parking? - Nie, bo jest to z powodów finansowych niemożliwe. - poinformował nas prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marek Potrzebowski. Spółdzielni nie odstrasza fakt, że obecnie parking stoi pusty. - Liczymy, że z czasem będzie korzystać z niego więcej osób - dodaje prezes.

Krótko mówiąc, spółdzielnia postanowiła wziąć swoich mieszkańców na przetrzymanie. Upływającym czasem i brakiem wolnych, bezpłatnych miejsc parkingowych skłonić ich do zapłaty za miejsce na pustym obecnie parkingu. Opłata dla członka spółdzielni wynosi 30 zł miesięcznie, zaś dla osób nie należących do spółdzielni 40 zł/m.  

Miejsce na płatnym parkingu nie różni się niczym od tych na pozostałej części osiedla, poza tym, że mieszkańcy muszą płacić za jego używanie. Parking nie jest również strzeżony, więc mieszkańcy muszą pilnować swoich pojazdów dokładnie tak samo, jak na miejscach darmowych. Spółdzielnia nie rozważa również opcji zatrudnienia strażnika, ponieważ podniosłoby to koszty wykupu miejsc na parkingu.


Zainteresował temat?

3

14


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Parkowanie przy Blokach ~Parkowanie przy Blokach (Gość)10.12.2015 21:03

Jestem mieszkańcem bloku 10 przy Norwida,Przeżyłem kilka pożarów tego bloku.To co mnie nie pokoi od dawna to,nagminne parkowanie pod oknami samochodów,.bezczynność Służb Porządkowych, poraża.Obok jest Parking ,pusty.Panowie ze Straży Miejskiej bardziej się interesują,nie tym ,co powinni.Innym nie mniej drażliwym tematem jest Dyskoteka w Kwadracie spędzająca sen z oczu starszych ludzi,a takich jest przeważająca ilość.Czy ktoś się za to bezprawie weżmie?

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.12.2015 21:47

Cytuję:
Parking przy ul. Belzackiej świeci pustkami

Ile razy można pisać, że to nie jest przy ul. Belzackiej, tylko Mieczysława Kobyłeckiego?

133


mom ~mom (Gość)03.12.2015 15:05

Gdzie pozyskano środki na budowę parkingu. Jeżeli środki te pochodzą z funduszy P.Sp.M. to parking jest własnością spółdzielców (członków spółdzielni) i to nie tylko tych z Belzackiej ale też Jagielońskiej, Wyzwolenia itd.
Regulując opłaty/czynsz spółdzielcy wnoszą środki m.in. na prowadzenie takich inwestycji.

143


mieszkaniec AK ~mieszkaniec AK (Gość)03.12.2015 14:09

Lepiej komuś zająć wolne miejsce jak nie ma pod swoim blokiem.
Tak robią ci z wieżowca(foto na głównej) przy Norwida zastawiając miejsca tym z AK.
Któregoś dnia parę aut będzie stało na kapciach.

716


sale ~sale (Gość)03.12.2015 14:15

Trzeba się powoli przyzwyczajać, że za parking trzeba płacić. samochód to dopiero połowa sukcesu...trzeba go utrzymać (w tym płacić za miejsce postojowe). Budowa jednego miejsca postojowego to kwota kwota minimum 10-15 tysięcy złotych za które ktoś musi płacić...to dziwi mnie dlaczego niektórzy chcieli by miejsce za darmo dostać.

1219


taka moja rada ~taka moja rada (Gość)03.12.2015 20:16

Zrobić parking darmowym,a tym z wieżowca podnieść czynsz i inwestycja sie zwróci.

107


belzacka ~belzacka (Gość)03.12.2015 14:19

............. ta spółdzielnia i prezes to kompromitacja

312


Kierowca Kierowcaranga04.12.2015 08:21

Niestety u nas w kraju panuje samowolka prezesów, robią co chcą a mieszkańcy gdy im się coś nie podoba zamiast zebrać się do kupy solidarnie wszyscy razem narzekają tylko między sobą z sąsiadami a na zebranie nie pójdą. Z jednej strony 30zł/miesiąc nie jest aż tak dużo mając pewne miejsce parkingowe, ale wtedy koniecznie z tabliczką z nr rejestracyjnym żeby jednak mieć tą stuprocentową gwarancje że miejsce zawsze będzie czekać na opłacającego wolne. Z drugiej strony parking zrobiony za pieniądze z czynszu członków spółdzielni, czyli kasę jakby nie było już wyłożyli na to, więc czemu mieliby dwa razy płacić i to tylko te 50 osób z kilkuset. Są radcy prawni, adwokaci, u których można zasięgnąć opini czy to wogóle legalne ze strony prezesa. Poprostu działać, nie narzekać

91


sklave sklaveranga04.12.2015 07:51

Piękny plac aż szkoda by samochody go rozjeżdżały. Ale defilady będą się mogły odbywać
i ćwiczenia PiSkaidy jedynych obrońców prawdy smoleńskiej. No a co na to Miłościwie Panujący Prezes Spółdzielni? Cieszy się bo podwyżkę i premie dostanie.
Prezesi spółdzielni to ostanie relikty komunizmu. Foto na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

42


Marcin Marcinranga03.12.2015 22:59

Hmm a gdzie mieszkańcy widzą problem? jakby im garaże postawili o by musieli płacić więcej a tu mają swój parking gdzie teoretycznie nikt im miejsca nie zajmie i będzie wolne. Jak dla mnie to ta spółdzielnia powinna przedstawić listę lokatorów i zadłużenia jakie mają bo na pewno są ludzie co nic nei płaca i zazwyczaj oni krzyczą najgłośniej.

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat