Państwowa Agencja Atomistyki zaprzecza informacjom o skażeniu promieniotwórczym w Polsce

PAPKraj Sobota, 18 kwietnia 202019 4143
Państwowa Agencja Atomistyki stanowczo zaprzecza informacjom na temat rzekomego wystąpienia skażenia promieniotwórczego na terenie Polski - oświadczyła w sobotę PAA. Dodała, że sytuacja radiacyjna na terenie kraju pozostaje w normie.

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej, nieprawdziwymi informacjami na temat rzekomego wystąpienia skażenia promieniotwórczego na terenie Polski, Państwowa Agencja Atomistyki stanowczo zaprzecza tego rodzaju informacjom" - podkreśliła Agencja w komunikacie.

 

PAA zapewniła, że stale monitoruje sytuację radiacyjną oraz "pozostaje w kontakcie ze stroną ukraińską".

 

"W strefie wykluczenia i strefie bezwarunkowego wysiedlenia trwa dogaszenie tlącej się ściółki. Silne powiewy wiatru zwiększyły obszar objęty akcją, ale w dalszym ciągu nie ma zagrożenia dla kluczowych obiektów znajdujących się w strefie, tj. czarnobylskiej elektrowni jądrowej oraz miejsca przechowywania wypalonego paliwa jądrowego" - wskazała PAA.

 

Jak zaznaczono, sytuacja radiacyjna na terenie Polski "pozostaje w normie". "Nie występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludności na terenie kraju" - napisano.

 

Agencja przywołała też komunikat Narodowego Centrum Badań Jądrowych w związku z rozpowszechnianymi w piątek, "nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zagrożeniu radiacyjnym wykrytym lub spowodowanym na terenie Centrum". "W instytucie nie występują i nie miały miejsca żadne zdarzenia nietypowe czy problemy techniczne, które mogłoby budzić niepokój" - zapewnił cytowany w komunikacie NCBJ dr Marek Pawłowski. Zaznaczył, że służby ochrony radiologicznej Centrum nie rejestrują "żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła".

 

Wyjaśnił, że właściwą instytucją do udzielania informacji o sytuacji radiacyjnej w Polsce i poza granicami jest Państwowa Agencja Atomistyki, "która nie donosi o żadnym zagrożeniu dla terenu naszego kraju". (PAP)

 

autor: Magdalena Jarco


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.04.2020 20:16

Dlatego dzieki przeciwnikom pisu takie miasta jak piotrkow tak wyglądają bez nowoczesnych autobusów bez wyremontowanych dróg i oczywiscie z niepotrzebnymi inwestycjami jak mediateka robcie tak dalej to wkrotce piotrkow stanie sie miasteczkiem bo bedzie was mniej Z roku na rok wiecej ludzi ucieka od tego miasta.

61


gość ~gość (Gość)19.04.2020 16:21

Tak jak za komuny aby się naród polski nie dowiedział!!!

10


Bolek ~Bolek (Gość)18.04.2020 11:52

Sorry ale nie wierzę nawet w jedno słowo pisofskich instytucj,i tak jak nie wierzyłem komunistom!

45


gość ~gość (Gość)18.04.2020 15:02

Nowy wóz dla OSP Krezna

20


j. ~j. (Gość)19.04.2020 00:28

Niestety mnóstwo ludzi jest niesłychanie podatnych na różne teorie spiskowe i jeśli w podobnych przypadkach ktoś, kto się na tym zna i za to odpowiada mówi, że nie ma zagrożenia, to ludzie temu nie dają wiary tylko komuś, kto w internecie zamieścił filmik mówiący o tym, że władze kłamią, naukowcy kłamią, że to, co się mówi w mainstreamowych mediach to ściema, że prawda jest celowo ukrywana itd. i tylko jakiś ktoś, kto wrzuca filmiki tę prawdę w sobie wiadomy sposób posiadł i nią się życzliwie dzieli ostrzegając wszystkich przed celowo uknutym spiskiem... Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ludzie w podobnych przypadkach dają wiarę filmikom w sieci, a nie np. naukowcom, no to trzeba by chyba spytać psychiatrów. Pewnie są na ten temat jakieś teorie...

33


gość ~gość (Gość)18.04.2020 19:11

Hhwała cesarzowi Niemiec

04


gość ~gość (Gość)18.04.2020 18:14

Jeśli władze mówią, że promieniowania nie ma, to znaczy, że jest.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat