Pamiętaliście o ogrodach?

ePiotrkow Niedziela, 14 kwietnia 20196 7107
O godz. 8.00 w niedzielę na błoniach Zamku w Bykach rozpoczęły się XIV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze "Pamiętajmy o ogrodach". Na zwiedzających czekało ok. 150 wystawców.

Ładuję galerię...

Ekspozycja zlokalizowana była  na 2 hektarach powierzchni wystawienniczej. Kupić można było wszystko, co potrzebne do ogrodu. Piotrkowskie Targi Ogrodnicze to niepowtarzalna okazja do poznania nowoczesnych sposobów pielęgnacji roślin, zdobywania praktycznych umiejętności, czerpania inspiracji ogrodowych oraz do zakupu nowych i poszukiwanych gatunków roślin, a także starych odmian, odpornych na choroby, o małych wymaganiach, które pamiętamy z ogrodów naszych dziadków. Wystawcy oferowali rośliny rabatowe, balkonowe z ogromnym asortymentem popularnych iglaków i tym podobnych.

 

Były kwitnące krzewy, między innymi azalii i róż. Dostępne były nie tylko egzotyczne gatunki roślin, lecz także te zadomowione w naszym klimacie od lat.

 

- Te targi rozpoczynają sezon ogrodniczy w naszym ośrodku - mówił Marian Jurek, dyrektor piotrkowskiego oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. - Wystawa ma swoją specyfikę. Ktokolwiek chce kupić coś atrakcyjnego, coś nowego do ogrodu, powinien nas odwiedzić, bo w jednym miejscu skoncentrowane jest tutaj absolutnie wszystko. 

 

- W ubiegłym roku stałem się właścicielem ogródka działkowego, a dziś jest okazja, żeby wzbogacić drzewostan na działce - powiedział przechadzający się pomiędzy alejkami targów radny Piotrkowa Dariusz Cecotka.

 

Ogrodniczy asortyment na tegorocznych targach pokazało około 150 firm z całego kraju. Na wielu kiermaszach dostępne były unikatowe wyroby rękodzieła ludowego, a także przeróżne ozdoby na nadchodzące święta. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników była możliwość skosztowania (nieodpłatnie) typowo polskich i regionalnych potraw wielkanocnych przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich, jak na przykład to z Żywocina w gminie Wolbórz. - Mamy ciasta wielkanocne, głównie drożdżowe, jabłeczniki i baby wielkanocne - powiedziała nam Monika Żerek z KGW w Żywocinie. - Na targach w Piotrkowie nie jesteśmy pierwszy raz, ale po raz pierwszy jako Koło Gospodyń Wiejskich, które powstało pod koniec 2018 roku. W naszej gminie jest 16 kół gospodyń, w tym roku KGW z Żywocina reprezentuje gminę Wolbórz. 

 

Doradcy ŁODR udzielali wszystkim zainteresowanym profesjonalnych porad w zakresie, m.in.: pozyskiwania środków finansowych w ramach PROW 2014–2020, wymagań programu azotanowego, bioasekuracji, nowych technologii produkcji. Można będzie skorzystać też z ich pomocy przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.04.2019 10:21

Szkoda że tak drogo bardzo drogo

10


gość ~gość (Gość)15.04.2019 09:25

Drogoooooooo!

20


goleś ~goleś (Gość)14.04.2019 21:09

Gminę Wolbórz reprezentowało także KGW Golesze .

00


gość ~gość (Gość)14.04.2019 19:12

Ja zapomniałem.

30


gość ~gość (Gość)14.04.2019 18:58

Drogie w łodzi na giełdzie mają mniejsze ceny o połowe

61


widz ~widz (Gość)14.04.2019 17:11

Super organizacja , częściej takie targi , mogą być również zwierząt domowych jak i hodowlanych.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat