Pamiętajmy o gen. Janie Henryku Dąbrowskim

Strefa FM Środa, 06 czerwca 20180 1630
Dwusetna rocznica śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, legendarnego założyciela i dowódcy Legionów Polskich we Włoszech, a następnie generała dywizji Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego, przypada w środę (6.06). Z tej okazji w piotrkowskiej farze oraz w kościele pw. NMP i Św. Tomasza Kantuaryjskiego, należącym do Klasztoru OO. Cystersów w Sulejowie, o godzinie 17.00 odbędą się msze święte upamiętniające bohatera.

- Msze święte w intencji generała odbędą się w 16 miejscowościach położonych na szlaku, którym J. H. Dąbrowski podążał wraz ze swą dywizją z Piotrkowa Trybunalskiego, przez Żarnów, Tarczyn, Warkę, Kozienice, Kielce, aż do Krakowa. Do udziału w tych nabożeństwach zaproszono miejscowych włodarzy oraz wszystkich mieszkańców - powiedział Adam W. Gorycki, organizator wydarzenia

 

Msze święte:

Piotrków Trybunalski, kościół farny pw. św. Jakuba w Piotrkowie, środa, 6 czerwca, godz. 17.00

 

Sulejów, kościół pw. NMP i Św. Tomasza Kantuaryjskiego należącym do Klasztoru OO. Cystersów w Sulejowie, środa, 6 czerwca, godz. 17.00


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat