Pamiątkowa tablica znów wisi na ścianie dawnej Szkoły Polskiej

Strefa FM Środa, 13 listopada 20194 3459
Przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego odsłonili odtworzoną tablicę na ścianie budynku dawnej Szkoły Polskiej, która upamiętnia udział młodzieży piotrkowskiej w strajku szkolnym w 1905 r.

Ładuję galerię...

Uroczystość odbyła się przy budynku w alei 3 Maja 36/38. - Minęło dokładnie 28 lat od odsłonięcia pierwszej tablicy, która była poświęcona strajkowi szkolnemu piotrkowskiej młodzieży, ale także działającej w okresie poprzedzającym I wojnę światową, Szkole Polskiej. Poprzednia tablica zniknęła, najprawdopodobniej została skradziona. Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego jako inicjator pierwszego przedsięwzięcia, również chciało przywrócić miastu po raz kolejny tablicę, w tym brzmieniu jaka była poprzednio i to dzisiaj uczyniliśmy - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

chcieć to muc ~chcieć to muc (Gość)13.11.2019 19:14

poprzednia była miedziana,teraz tylko plastik

71


Man ~Man (Gość)14.11.2019 09:11

Taka uwaga. Czy nie można by zrobić takich kwietników, półek na te kwiaty żeby były one wyżej? Lepiej by się prezentowały i miałyby bardziej zaszczytne miejsce. Leżą tak bez szacunku na ziemi, o psach co mogą je obsikiwać już nie wspomnę.

60


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)13.11.2019 19:54

Czas najwyższy, aczkolwiek szkoda, że tablica byle jaka.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat