Palma z Krzyżanowa wyróżniona

Region Środa, 24 kwietnia 20192 1961
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie postanowili, pod bacznym okiem dyrektora szkoły Magdaleny Ryżewskiej, wykonać palmę wielkanocną. A wszystko w związku z „Parafialnym konkursem na najwyższą palmę wielkanocną” ogłoszonym przez proboszcza parafii Milejów.

- Wszyscy chętni angażowali się i według własnego pomysłu zwijali kolorowe kwiaty z bibuły. Przedstawiciele klasy VIII w jeden z piątkowych wieczorów rozłożyli swój warsztat pracy na szkolnej scenie i układali zielone gałązki bukszpanu i przygotowane kwiaty. Umiejętnie, centymetr po centymetrze mocowali je do siebie, aż wykonali imponującą, jak na swoje możliwości, 4-metrową palmę – opowiada Damian Pyłka, katecheta w SP Krzyżanów. - Konkurencja była bardzo duża, ale wyróżnienie sprawiło wszystkim wiele radości. Poprzez udział w liturgii palmowej niedzieli wszyscy poczuliśmy atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz zbliżających się świąt.

 

Dopełnieniem było podsumowanie szkolnego konkursu „Moja stacja Drogi Krzyżowej”, który przeprowadził katecheta Damian Pyłka i wraz z dyrektorem wręczył uczniom dyplomy i symboliczne krzyże.

 

Sołectwo Krzyżanów ufundowało z kolei słodką niespodziankę.

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rodzic ~rodzic (Gość)24.04.2019 16:48

Palma super. Ale dlaczego dopiero w poniedziałek powiadomiono o zawieszeniu strajku w szkole w Woli Krzysztoporskiej, a nie wcześniej. Czy ktoś z urzędu gminy nadzoruje tę szkołę?!!!

10


za ~za (Gość)24.04.2019 11:38

Popieram. Ciekawa inicjatywa.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat