„Pałacyk" świętuje Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Strefa FM Poniedziałek, 26 marca 20183 3093
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk" świętuje w poniedziałek (26.03) Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, pod hasłem "Daj siebie innym". Z inicjatywy pracowników stowarzyszenia, w Piotrkowie przez cały dzień odbywają się akcje mające na celu pomoc uzależnionym oraz ich rodzinom w walce z nałogiem.

Już od godziny 6.00 Komenda Miejska Policji w Piotrkowie i "Pałacyk" przeprowadzili akcje "Trzeźwy poranek". Pracownicy stowarzyszenia wręczali wszystkim skontrolowanym kierowcom ulotki oraz lizaki.  

 

Na Ogólnopolski Dzień Trzeźwości "Pałacyk" zorganizował także Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego można zapoznać się z ofertą pomocy i otrzymać informacje oraz materiały na temat placówek lecznictwa odwykowego czy życia w trzeźwości.  Wszyscy zainteresowani mogą udać się między godziną 9.00, a 20.00 do siedziby placówki, która znajduje się w al. 3 Maja 31 w Piotrkowie

 

O godzinie 16.00 stowarzyszenie zaprasza na "Popołudnie z Pałacykiem". Zorganizowany zostanie tam punkt konsultacyjny z udziałem przedstawicieli policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. - Organizujemy takie spotkania, aby można było spokojnie porozmawiać z przedstawicielami służb, o wszystko ich zapytać, rozwiać wszelkie wątpliwości. Zazwyczaj do tej inicjatywy angażują się osoby uzależnione potrzebujące pomocy w walce z nałogiem. Bardzo często udzielamy także porad rodzinom, które chcą zwalczyć problem alkoholowy - mówił Mirosław Świech, prezes stowarzyszenia.

 

Wieczorem odbędzie się także miting otwarty grupy AA Nadzieja, który rozpocznie się o godzinie 18.00 w al. 3 Maja 31.

 

Spotkania konsultacyjne w Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk" odbywają się co tydzień w poniedziałek między godziną 16.00 a 20.00 w siedzibie placówki.

BOX
"Pomarańczowa Linia" znów działa!
Oficjalne otwarcie punktu Piotrkowskiego Centrum Profilaktyczno-Terapeutycznego „Pomarańczowa Linia” przy ul. Konarskiego 2 odbyło się w środę 11 grudnia w naszym mieście.
Kocha fotografię i lotnictwo
Kocha fotografię i lotnictwo
Sławek „hesja” Krajniewski to fotograf lotniczy, który Piotrków upodobał sobie jako bazę swojego projektu „Air-to-Air Meeting”. Kilkunastu fotografów i lotników spotyka się, aby zrobić fantastyczne zdjęcia lotnicze. Fly Fest był okazją do wykonania kolejnych.
Street Workout Park „Wyzwolenie
Street Workout Park „Wyzwolenie" oficj...
Piotrków ma swój Street Workout Park. Specjalna strefa do treningu ulicznego znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W czwartek nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie obiektu.
Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdobył Grand Prix w Krakowie
Teatr „Wyjście Ewakuacyjne” zdob...
Spektakl „Cisza. Sen trwa” piotrkowskiego teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne” okazał się najlepszym przedstawieniem 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Studenckich i Niszowych „Epizod” w Krakowie. W sobotę, 23 marca, młodzi piotrkowscy aktorzy zdobyli Gra...
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych”
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwy...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza we wtorek, 20 listopada, o godz. 17.00 na spotkanie autorskie i promocję książki „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych” autorstwa Anny Rzędowskiej, Agnieszki Warchulińskiej i Renaty Wojtczak. Wstęp na spotkanie, które odbędzie si...
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą s...
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat r...
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku Demokracji”
Koncerty styczniowe w Centrum Idei „Ku...
W styczniu w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie odbędzie się pięć koncertów podczas których usłyszymy m.in. kolędy, pastorałki. Pierwszy już 3 stycznia.
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultu...

Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.03.2018 06:53

My jesteśmy skazani na niedolę przez wyborców wybierających ludzi do władzy.
Czytam te posty i nie mogę zrozumieć jaką logiką trzeba się posługiwać, żeby myśleć że mniej monopolowych ograniczy spożycie alkoholu. Odpowiedź brzmi: żadną logiką. Raczej chroniczną niezdolnością do samodzielnego myślenia. Był PRL, były zakazy, walka z niebieskimi ptakami, przymus pracy, ograniczenia w spożyciu, zakupy po 13:00, kartki. I nic to nie dawało! Ludzie pili. Tylko źródła alkoholu były niepewne co powodowało zatrucia i zgony. Kto dziś upija się do nieprzytomności na imprezach. Nie spotykam. Kiedyś zjawisko picia do utraty świadomości było nagminne. Zmianę zachowań i większą kulturę spożywania alkoholu uzyskano przez zwiększenie jego dostępności. A tu PRL w postaci PIS-u dorwał się do władzy i wracamy do lat minionych. Nikt nie pyta właścicieli tych sklepów czy brali kredy na działalność, czy zatrudniają ludzi, czy mają inne plany? Jeżeli takie prawo ma wejść to trzeba dać się ludziom do niego przygotować i wprowadzić go za 2 lata, za 5 lat. Ale nie ruchem siekiery.Ciach i odcięte.

00


spragnieni cieczy ognistej ~spragnieni cieczy ognistej (Gość)26.03.2018 16:24

Pozdrowienia dla Radziszewskiej! Więcej nocnych monopolowych w Piotrkowie, bo jest za mało!

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat