Pacjenci nie mogą się wykąpać. W szpitalu przy ul. Rakowskiej znów wykryto legionellę

ePiotrkow Środa, 12 lutego 202038 10497
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.

Pojawienie się bakterii w szpitalu potwierdza Joanna Roll z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie. - Obecność bakterii stwierdziliśmy w ubiegłym tygodniu na podstawie badań (6 lutego) – informuje. - Wstrzymana została dostawa ciepłej wody. Szpital podjął już odpowiednie działania, chodzi o płukanie sieci.


To nie pierwszy raz, kiedy w placówce przy Rakowskiej wykryto legionellę. - Dwa lata temu szpital zamontował odpowiednie urządzenie, które miało wyeliminować obecność bakterii – dodaje J. Roll z piotrkowskiego sanepidu.

Dlaczego więc legionella znów się pojawiła? - Zgadza się, zamontowaliśmy urządzenie, które ma eliminować pojawienie się bakterii w wodzie. To, że legionella znów się pojawiła to prawdopodobnie wynik prac remontowych prowadzonych na oddziale intensywnej terapii, stare rury wodociągowe spowodowały, że to zakażenie się uaktywniło - mówi Aneta Baranowska, zastępca dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. - Mam nadzieję, że kiedy opanujemy sytuację, system ten będzie jednak działał sprawnie. 

 

Przez kilka dni kryzysu personel szpitala - jak poinformowała nas dyrekcja placówki - będzie prowadził toaletę przy łóżkach pacjentów. 

 

Sanepid kolejne badania wody w szpitalu zamierza przeprowadzić 14 lutego.


Co mogą spowodować pałeczki legionelli? - Jeśli występuje w aerozolu, czyli np. w wodzie rozprowadzanej poprzez prysznice, wdychamy ją do układu oddechowego, może wywołać objawy podobne do zapalenia płuc. Przede wszystkim złe samopoczucie, wysoką gorączkę, bóle mięśni i głowy, kaszel oraz niewydolność oddechową. Wtedy możemy mówić o postaci płucnej legionellozy. Może być ona także pozapłucna i może nastąpić zapalenie mięśnia sercowego, błon surowiczych, upośledzenie lub uszkodzenie nerek lub wątroby – informowali nas pracownicy sanepidu już w 2018 roku, wtedy również wykryto bakterię w piotrkowskim szpitalu.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.02.2020 22:55

Szanowni Państwo powyższe komentarze mają jeden słuszny przekaz i wskazują problem, który niestety jest nie do rozwiązania. Zmiana na stanowisku dyrektora jest nie realna. Nikt nie jest na tyle odważyny aby podjąć stosowne kroki. Żadna kontrola niespodzianka naewt tu nie pomoże. Zasada w tym szpitalu jest jedną dyr. rządzi dzieli i zawsze ma rację. Przykro to czytać ale takie są realia Piotrków widocznie ma szpital na taki jaki zasługuje.

200


polityk ~polityk (Gość)13.02.2020 08:20

Krytyka tego szpital;a nie jest uzasadniona. Proszę spojrzeć na fakty. Na Roosvelta było kilku pseudomenadzerów, w tym kilka lat p.o. Dyrektora pani Eliza Batrkowska i widzimy efekty ; jakie to są efekty - zamykanie kolejnych oddziałów, wojna z NFZ - wypowiedzenie kontraktu, zamykanie przychodni, a teraz powolne zamykanie tego co zostało (poza Administracją i Dyrekcją).

26


gość ~gość (Gość)13.02.2020 08:15

Co to za struktury PiS-u jak nie mogą zrobić porządku w Szpitalu Wojewódzkim z tym dyrektorem. Prawie trzydzieści lat na tym samym stołku przy różnych obcjach politycznych to ewenement w skali kraju. Marszałka interesuje tylko miasto Łódź i jego mieszkańcy a nie jakiś Piotrków. I tyle na rzeczy.

130


uczestnik spotkania ~uczestnik spotkania (Gość)13.02.2020 06:58

Na comiesięcznych wtorkowych spotkaniach członków piotrkowskiego i powiatowego Prawa i Sprawiedliwości temat szpitala przy ul. Rakowskiej i jego dyrektora M. Konieczki podnoszony jest regularnie. Szeregowi członkowie co zebranie dopytują kiedy w końcu nastąpi realna zmiana w tym szpitalu, który już od dwóch lat jest pod Panem Z. Ziembą. Pan Ziemba wylewa potok pusty słów, z których nic poza stwierdzeniem "Konieczki nie ruszamy", badamy sprawę, analizujemy, itp. nic nie wynika. Ziemba jest tak samo kompetentny w sprawach zdrowia jak moja prababcie z nowoczesnych technologiach, tzn. coś tam o nich słyszała ale dotykać nie chce.
Zbysiu dba jedynie o własny stołek, nawet Trzaskacza nie wybronił.

121


gość ~gość (Gość)12.02.2020 22:11

O tak sam widziałem ,jak dwie kobitki mordowały się z tą trumną pod górkę . Współczuję im, gdy jest ślisko i my prawdziwą zimę . Dlaczego nie może wywozem zajmować się profesjonalną firma ,jak w Bełchatowie ,czy Radomsku . Tragedia .

60


Krzysztof Krzyżanowski ~Krzysztof Krzyżanowski (Gość)12.02.2020 22:10

Słyszeliśmy w naszym ministersywie zdrowia, co dzieje się w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Tryb. Wdrążyliśmy wszelkie procedury i będzie, niezapowiedziana kontrola Departamentu Nadzoru i Kontroli. To co się dzieje od lat w tym szpitalu, napawa DNiK niepokojem. Tak dłużej być nie może. Zajmiemy się sprawą piotrkowskich mieszkańców.

31


gość ~gość (Gość)12.02.2020 18:53

Ręczniki, papier, to nic. Odkąd pamiętam nigdy nie było. Leżałam w Bełchatowie, to też musiałam mieć swoje. Ostatnio przechodziłam z Rakowskiej do poradni na Wolborska, przeraziło mnie to, że dwie panie ledwo co podeszły pod górkę z tą trumną.

60


gość ~gość (Gość)12.02.2020 18:42

Ech, czemu mnie to wszystko nie dziwi. Dyrekcja pewnie nie widzi problemu. Skupiona jest teraz na oszczędnościach. Liczeniu mydła, ręczników papierowych i papieru toaletowego, o papierze do drukowania nie wspomnę. Personel tez się wykrusza. Osoby mające trochę oleju w głowie same odchodzą, albo zwalnia je dyrekcja, jak choćby fajne i kompetentne osoby z kadr. Za to lepiej mieć emeryta po znajomości albo kogoś kto o niczym nie ma pojęcia

92


gość ~gość (Gość)12.02.2020 17:21

Szkoda gadać ten
Szpital to porażka

110


stara rura ~stara rura (Gość)12.02.2020 14:30

Taka właśnie jest kondycja piotrkowskiego szpitala na Rakowskiej.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat