PUP: Aktywizują bezrobotnych na różne sposoby

Strefa FM Wtorek, 02 grudnia 201430 7536
Nowe formy aktywizacji zawodowej dają rezultaty. Piotrkowski Powiatowy Urząd Pracy dysponował w tym roku środkami na bony szkoleniowe, zatrudnieniowe czy zasiedleniowe, prowadzony był także program PAI, realizowały go w woj. łódzkim tylko dwa urzędy pracy. Projekt skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych.

- Projekt właśnie się zakończył. Był realizowany w 3 gminach – Moszczenicy, Rozprzy i Sulejowie. Podjęliśmy próbę wprowadzenia nowej formy, wypadło to pozytywnie, uczestnicy są zadowoleni, w tej chwili podsumowujemy efekty - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor PUP w Piotrkowie.

Nowe formy aktywizacji wprowadziła nowelizacja ustawy, która obowiązuje od maja tego roku.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin Marcinranga02.12.2014 15:16

To by było spoko jakby to było np prawo jazdy katC jakieś ciekawe uprawnienia coś przydatnego a nie tak jak ostatnio dali szkolenie na kwiaciarza :D no przecież to jest chore że na takie coś idą nasze pieniądze. Cały ten PUP to porażka gorsza od ZUS`u bo tam chociaż udają że pomagają ludziom

50


jasny ~jasny (Gość)02.12.2014 15:16

"Irbis" napisał(a):
Co to są "irabelki"????


Zżarło literkę m. to takie trudne?

30


Irbis ~Irbis (Gość)02.12.2014 14:56

"ka" napisał(a):
Ręce opadają


Hichot komuny z za grobu.
Ciekawe, że właśnie po upadku "ustroju sprawiedliwości społecznej" ujawniło się jego wielkie zwycięstwo:
wychowanie społeczeństwa, które samo nic nie zrobi, ale uważa, że wszystko mu się należy. "Oni" - mają dać, zadbać, zbudować mieszkania, wskazać pracę. A potem dać urlop i wysłać na bezpłatne wczasy w kurortach typu Pcim Dolny.
Cóż - niespodzianka. ONI wyginęli. Nic nikomu nie dali, co najwyżej okradli. A niektórzy pamiętają tylko ten turnus w Pcimiu... A o kartkach na śmierdzącą padlinę zapomnieli???

15


Irbis ~Irbis (Gość)02.12.2014 14:50

"jasny" napisał(a):
irabelki


Co to są "irabelki"????

03


jasny ~jasny (Gość)02.12.2014 14:39

Reanimacja trupa powidła,się jednak ten nadal nie daje oznak życia!
Żeby dzisiaj bezrobotny np. zaczął pracować na własny rachunek musi zarobić minimum 2 tys. zł na ZUS i obsługę księgową tj. 100 zł dziennie. To dopiero początek, a gdzie inne koszty które trzeba ponieść?
Dzięki euro-faszystom niedługo będziemy żreć szczaw i irabelki.

50


ka ~ka (Gość)02.12.2014 14:13

"niewazne" napisał(a):
skoro im nie zależy bym ja miał prace to czemu mi ma zależeć?

Jaja sobie człowieku robisz czy co? Ej serio... opad szczeki...Ręce opadają na takich nierobów jak ty. To chyba normalne, że tobie powinno zależeć na pracy najbardziej, a nie komuś!

70


Adamo ~Adamo (Gość)02.12.2014 13:24

Wiecie jaki jest najpopularnieszy sposób aktywizacji przez PUP?? " Idź Pan i szukaj sobie pracy na własną rękę" Hehe . Tak mnie potraktowali

61


sklave sklaveranga02.12.2014 12:57

A pani Gawrońska nie może rozstać się z pracą? Dożywotnia dyrektor.
Ta aktywizacja polega na tym ze utrudnia się maksymalnie uzyskać status bezrobotnego. Te wszystkie programy aktywizacyjne służące zmniejszeniu bezrobociu tak naprawdę to tylko je zwiększają ale jest też ich jedyny plus służą utrzymaniu tak dużego zatrudniane w PUPach jak i sady mają pewne pieniądze. Dziś należy tylko błagać pracodawcę by nie zwolnił w piątek tylko w poniedziałek. Dlaczego z prostej przyczyny sobota, niedziela PUPy nieczynne w poniedziałek trzeba zgromadzić wymagane stosy dokumentów a we wtorek okaże się że do uzyskania prawa do pobierania zasiłku brakło dwóch trzech dni. W taki to sposób bezrobotny jest profilowany ba aktywowany zamiast szukać pracy z gorącym świadectwem pracy i zgromadzonymi wcześniej dokumentami musi biegusiem zasuwać by się zarejestrować. Nie ma to jak odpowiednie przygotowanie by zostać bezrobotnym. Dobrze jest zapisać się na siłownię by w sił starczyło w tym biegu po życie. Więcej na stronie: http://sklave.manifo.com

61


nieważne ~nieważne (Gość)02.12.2014 12:48

dokladnie wszystko robione dla ICH statystyk, ja chodze już rok do PUP i jedyne co słysze to "nastepna data będzie....". zero zainteresowania, chęcia jakies pomocy, dostosowania moich umiejętnosci...tylko takie odklep szybko ankiete i daj mi spokoj bo chce sobie dalej siedzieć i udawać że coś robie. super, skoro im nie zależy bym ja miał prace to czemu mi ma zależeć?? skoro państwo ma mnie gdzieś to ja ze zdwojoną siłą. żałuje że traciłem czas na nauke i te gadki że kto się uczy to będzie miał dobrze...teraz widze że własnie ci co uciekali z lekcji , olewali i mieli to gdzieś ustawiają się najlepiej. system to sciema że aż przykro patrzec jak cwaniactwo się dorabia na owcach. i niestety byłem ZMUSZONY ROBIĆ TO SAMO.

53


adasf ~adasf (Gość)02.12.2014 12:38

Masło maślane nie wiadomo o co chodzi. Dobrze że statystyki fajnie wypadly a glupi narod niech zre tynk

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat