PUP: Aktywizują bezrobotnych na różne sposoby

Strefa FM Wtorek, 02 grudnia 201430 7538
Nowe formy aktywizacji zawodowej dają rezultaty. Piotrkowski Powiatowy Urząd Pracy dysponował w tym roku środkami na bony szkoleniowe, zatrudnieniowe czy zasiedleniowe, prowadzony był także program PAI, realizowały go w woj. łódzkim tylko dwa urzędy pracy. Projekt skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych.

- Projekt właśnie się zakończył. Był realizowany w 3 gminach – Moszczenicy, Rozprzy i Sulejowie. Podjęliśmy próbę wprowadzenia nowej formy, wypadło to pozytywnie, uczestnicy są zadowoleni, w tej chwili podsumowujemy efekty - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor PUP w Piotrkowie.

Nowe formy aktywizacji wprowadziła nowelizacja ustawy, która obowiązuje od maja tego roku.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emigrant UK ~emigrant UK (Gość)02.12.2014 21:31

Jeśli macie choć najmniejsza możliwość wyjazdu z kraju, (chorego kraju), to wyjeżdżając. Praca jest dla rodziny, i początków.Bezrobotny bez układów nie ma szans!! Ja wyjechałem wiele lat temu (8),nie było lekko ale to lepsze od wegetacji w Piotrkowie. Nie żałuję, wiem ze zje godnie na nic nie brakuje, stać mnie na pewne jutro!!! Odwagi, wiary w siebie.

40


Al Bundy Al Bundyranga02.12.2014 20:34

Cytuję:
Aktywizują bezrobotnych na różne sposoby


Jacy oni wszechstronni...

Cytuję:
Projekt skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych. (...) Projekt właśnie się zakończył.


Aktywność od projektu do projektu... Czy to nadal jest urząd o roli bądź co bądź służebnej, czy już jakieś biuro projektowe? I jak to możliwe, że przy tak prężnie działającym i aktywnym urzędzie z wieloma ambitnymi projektami, mamy w Piotrkowie osoby "długotrwale bezrobotne"? Socjalizm - system zbudowany na paradoksach.

70


bezrobotna ~bezrobotna (Gość)02.12.2014 20:26

Przez dwa lata bycia bezrobotną, Ali jednej oferty pracy.
...wciąż zaś ta sama rada- szukać na własną rękę. Porażka.

70


kij ~kij (Gość)02.12.2014 19:51

Mam przy tej okazji pomysł na zainteresowanie internautów, słuchaczy naszego radia tematem patologii co do czasu pracy na stanowiskach kierowniczych w naszym mieście.Pani Gawrońska,p.Pabich z SKO, p.Konieczko ze szpitala piastują swe stanowiska tak długo,że nasze dzieci stały się już pełnoletnie inie znały ich poprzedników.Czy są niezastąpieni,nie -ich tylko trudno oderwać od koryta.Podobnie jest w sądzie i prokuraturze-w jednym pokoju pracuje się kilkadziesiąt lat.Gdzież są nowoczesne procedury,kadencyjność,pragmatyka w zarządzaniu zasobami ludzkimi?

90


Kier ~Kier (Gość)02.12.2014 19:19

Aktywizacja bezrobotnych wg pani dyrektor polega na wysyłaniu ich na szkolenia : florystyczne , magazynier z obsługą wózków widłowych itd. A jak człowiek poprosi o inne szkolenie , to odpowiedź jest odmowna i nikogo nie obchodzi , że ktoś ma szanse po takim szkoleniu. Tak samo jest ze stażami. Natomiast dla swoich jest wszystko . Ponieważ zbliża się koniec roku , to w papierach wszystko musi się zgadzać .

60


MAX ~MAX (Gość)02.12.2014 19:03

"ech" napisał(a):
Kto z tych osób znalazł zatrudnienie????????????????????-


osoby zatrudnione do przeprowadzania szkoleń

40


gossc ~gossc (Gość)02.12.2014 17:22

Nie wiem, jak można być zadowolonym tzn.otrzymać staż biurowy-ze szczotką i szmatą w ręku (z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy osób sprzątajacych)!!!

70


Tartu Tarturanga02.12.2014 17:04

"adasf" napisał(a):
Dobrze że statystyki fajnie wypadly a glupi narod niech zre tynk


i znajomi skorzystali

61


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)02.12.2014 16:18

Widać brak pracy i perspektyw i to sie nazywa aktywizacja ,w moim wieku zadne szkolenia nie sa potrzebne bo kazdą prace umiem od biurowej po fizyczna ,ani elektronika ani sprawy techniczne nie są mi obce ale co z tego jak pracy nie ma i tak tu bede wisial w posredniaku do wczesniejszej emerytury bo na to sie zanosi

60


ech ~ech (Gość)02.12.2014 15:20

Kto z tych osób znalazł zatrudnienie????????????????????-czy jest to tylko gra w kotka i myszkę.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat