PUP: Aktywizują bezrobotnych na różne sposoby

Strefa FM Wtorek, 02 grudnia 201430 8431
Nowe formy aktywizacji zawodowej dają rezultaty. Piotrkowski Powiatowy Urząd Pracy dysponował w tym roku środkami na bony szkoleniowe, zatrudnieniowe czy zasiedleniowe, prowadzony był także program PAI, realizowały go w woj. łódzkim tylko dwa urzędy pracy. Projekt skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych.

- Projekt właśnie się zakończył. Był realizowany w 3 gminach – Moszczenicy, Rozprzy i Sulejowie. Podjęliśmy próbę wprowadzenia nowej formy, wypadło to pozytywnie, uczestnicy są zadowoleni, w tej chwili podsumowujemy efekty - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor PUP w Piotrkowie.

Nowe formy aktywizacji wprowadziła nowelizacja ustawy, która obowiązuje od maja tego roku.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)04.12.2014 20:36

"obcy" napisał(a):
Od czterech lat proszę o skierowanie mnie na kurs na przewóz rzeczy i za każdym razem słyszę że "urząd nie ma pieniędzy"Kolejny znajomy kończy taki kurs,ale on jest z poza Piotrkowa.O co w tym wszystkim chodzi?


Bo te ich "projekty" są skierowane do określonych grup społecznych, np. do osób poniżej 25 lat, do osób powyżej 50 lat, do mieszkańców powiatu piotrkowskiego itp. Prawdopodobnie kurs o którym piszesz jest adresowany właśnie do mieszkańców powiatu, co wyklucza mieszkańców miasta.
Jest to dzielenie ludzi na lepszych i gorszych na podstawie urzędniczego widzimisię. Ciekaw jestem opinii na ten temat naszej POsłanki, która była pełnomocnikiem rządu do spraw równego traktowania. Za Wikipedią:

Cytuję:
17 marca 2008 została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a 30 kwietnia tego samego roku pełnomocnikiem rządu do spraw równego traktowania.


Takie działanie ze strony PUP-a jest co najmniej niepoważne. Jeśli już przeznacza się pieniądze na szkolenia, to kursantami powinny być w pierwszej kolejności osoby, które są danym kursem zainteresowane i które mają szanse dostać dzięki niemu pracę. A tu się okazuje, że takie osoby zazwyczaj "nie pasują do projektu". Grunt, że projekt zrealizowany, a czy lokacja kapitału właściwa, to już PUP-iarzy nie obchodzi... Nie proponowali Ci szkolenia z zakresu układania bukietów, rysowania figur geometrycznych, albo obsługi portowych holowników? To nie żadne jaja, takie kursy są przez PUP-y organizowane...

20


kitomania ~kitomania (Gość)03.12.2014 23:59

"K" napisał(a):


Od razu widać, że pisze to "szkoleniowiec" z PUP.

"Irbis" napisał(a):


Podobnie tutaj.Szkoda słów, poczytajcie sobie komentarze niżej.Tyle w temacie.Może dość tego kłamu! Coraz mniej jest ludzi naiwnych, których kosztem nabijacie sobie kieszenie.

20


obcy ~obcy (Gość)03.12.2014 19:15

kursy i szkolenia dla "wybrańców" ,dotacje finansowe dla jeszcze bardziej wybranych.Od czterech lat proszę o skierowanie mnie na kurs na przewóz rzeczy i za każdym razem słyszę że "urząd nie ma pieniędzy"Kolejny znajomy kończy taki kurs,ale on jest z poza Piotrkowa.O co w tym wszystkim chodzi? CZYŻBY O KASĘ?Ile i komu trzeba dać,żeby dostać skierowanie na taki kurs?

20


Irbis ~Irbis (Gość)03.12.2014 16:08

"seke" napisał(a):
Co dają tak naprawdę "staże" z PUP


Nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka. Jak wyglada taki staż - to zależy od pracodawcy. Byłem bezrobotny dość długo. Wybrałem staż obiecujący (była gwarancja dalszego zatrudnienia na parę miesięcy). Pracodawca zaproponował następny rok. I jestem zadowolony. Tego Urzędu (PUP) też raczej nie kocham, ale trzeba umieć współpracować i podejmować przemyślane decyzje. Staż ma program, ma opiekuna. Nie musimy się zgadzać na wszystko!

22


K! ~K! (Gość)03.12.2014 14:55

Brałam udział w szkoleniu i znalazłam prace. Dyrektorem nie jestem i nie będę, ale jestem zadowolona. Nie rozumiem czemu tak plujecie jadem. znacie lepsze rozwiązania? Zaproponujcie.

17


obserwator001 ~obserwator001 (Gość)03.12.2014 10:56

bo, UPy są po to aby właśnie te wszystkie panie miały pracę ... nikt tego jeszcze nie zrozumiał? znajomy chodził i "odhaczał" się regularnie, kiedy skończył się mu zasiłek pani powiedziała "niech pan przyjdzie za 3 miesiące to poszukamy wtedy pracy" a do tego czasu żeby w ścianę! totalna ściema i zlewa ... nikt tam nie zrobił rozsądnych szkoleń dających pracę i nie znalazł uczciwego pracodawcy ... ściema ... tylko jakieś oferty zakładów pracy chronionej - chroniącej stały dochód dla tych właśnie cwaniaków z rok inwemera, czaty, musi i innych ... dostają o 1,5 tys.na głowę a pracownikowi dają 4stówy i gdzie tu logika ... zatrudniają na jakieś dziwne 7/8 etatu po którym ludzie nie mają nawet zasiłku ... banda i jeszcze raz banda ...

50


seke ~seke (Gość)03.12.2014 04:25

Do udziału w tych "programach" ludzie są wręcz zmuszani, nie mają wyboru lub ulegają manipulacjom typu obiecanki-cacanki.Zyskują tylko firmy szkoleniowe, a raczej pseudo-szkoleniowe.Programy kończą się jakimś tam papierkiem, "dyplomem","certyfikatem", który nic nie znaczy dla potencjalnych pracodawców. I słusznie, biorąc jakość szkoleń.W rzeczywistości efekt jest taki, że bezrobotni tylko stracili czas i mają większą niechęć i trudności w poszukiwaniu pracy.Co dają tak naprawdę "staże" z PUP wszyscy wiemy-nic.Nabijanie ludzi w butelkę,roztrwanianie pieniędzy unijnych,które trafiają do tzw.szkoleniowców.A na tym wszystkim buduje swój wizerunek wielce działającej na rzecz bezrobotnych dyrektorki PUP, bardzo zły wizerunek.Pora,żeby tym zajęła się NIK, rzetelnie.

30


asio ~asio (Gość)02.12.2014 22:53

Qurcze 8 lat nie robie i olewa P U P

30


emigrantUK ~emigrantUK (Gość)02.12.2014 22:31

Żadnej przyszłości dla młodych, a co dopiero dla 40 + Chory kraj, zero troski obudzi Więcej odwagi należy się spakować ipodziekowac za troskę Warto, ja nie żałuję, żyję godnie od wielu lat. Zyjegodnie, i nie na kolanach Ludzie miejcie honor!!!

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.12.2014 21:55

"Adamo" napisał(a):
Wiecie jaki jest najpopularnieszy sposób aktywizacji przez PUP?? " Idź Pan i szukaj sobie pracy na własną rękę" Hehe . Tak mnie potraktowali

Ale przynajmniej możesz dostać dodatek aktywizacyjny przez 3 miesiące, jak znajdziesz pracę.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat