PKS Polonia - Orzeł Nieborów. Bez kibiców, ale zwycięsko (GALERIA)

Sobota, 10 października 20201
Przy pustych trybunach na stadionie przy ul. Reagana w sobotnie popołudnie (15.30 start) Polonia podejmowała Orła Nieborow. Spotkanie 13. kolejki IV ligi łódzkiej zakończyło się zwycięstwem Polonii 1:0 (0:0), ale gdyby nie świetny mecz bramkarza gości, wynik mógłby być znacznie wyższy.

Do 20 minuty na boisku była walka i kilka niezłych sytuacji dla Polonii. W 22. minucie goście zanotowali strzał z główki w poprzeczkę, to jednak spotkało się z szybką kontrą Polonii, po której w dogodnej sytuacji znalazł się Wojtczak, strzelił obok bramki. Trzy minuty później goście mieli kolejną dobrą sytuację, strzał z około 10 metrów zablokował jednak nasz obrońca. W ostatniej minucie pierwszej połowy Suzuki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie na miejsce Wojtczaka w drużynie Polonii wszedł Jakubiak. W 48. minucie spotkania dobre wejście w pole karne miał Suzuki, został jednak zablokowany wślizgiem, a poloniści domagali się karnego. W kolejnych minutach Polonia miała kilka dobrych akcji. Bardzo aktywny na boisku, choć czasem przetrzymujący piłkę, był Suzuki. Goście notowali za to groźne kontry. W 60. min., po indywidualnej akcji Bąkowicza, w polu karnym w dogodnej sytuacji znalazł się Jakubiak, ale bramkarz obronił jego strzał. 7 minut później świetną indywidualną akcję przeprowadził Kwaśniczko - minął kilku zawodników i wyszedł sam na sam, ale zabrakło sił na wystarczająco precyzyjny strzał, bramkarz odbił piłkę.

Kolejne ataki Polonii bardzo często przerywał świetnie dysponowany bramkarz przyjezdnych. W 71. minucie bardzo aktywnego, ale niestety nieskutecznego i momentami chaotycznego Rio Suzuki zmienił Mieszko Śpiewak. Chwilę później Śpiewak, po zaledwie dwóch minutach na boisku, otrzymał żółtą kartkę. W 76. minucie faulowany w polu karnym był Kwaśniczko. "Jedenastkę" na bramkę zamienił kapitan Daniel Nowaczyk.

Choć po 90 minutach meczu sędzia doliczył 5 minut, mimo wielu ostrych zagrań, wynik meczu nie zmienił się.

PKS Polonia - Orzeł Nieborów 1:0 (0:0)
Polonia: Malicki - Polit, Stolarczyk, Wojtczak (Jakubiak), Bąkowicz, Suzuki (Śpiewak), Nowaczyk, Bąbol (Kozanecki), Przybysz, Kwaśniczko, Mielczarski
Bramki: Nowaczyk (76' karny)
Żółte kartki: Bąbol, Przybysz, Śpiewak, Mielczarski