PKP: Skróci się czas podróży na trasie Koluszki - Częstochowa

ePiotrkow Czwartek, 15 maja 20145 2806
Rewitalizacja linii kolejowej nr 1 Warszawa - Katowice na odcinku Koluszki - Częstochowa oznacza, że podróż na tej trasie będzie krótsza o około 30 minut.

Na wybranych odcinkach trasy Koluszki – Częstochowa już wymieniono nawierzchnię torową i sieć trakcyjną, a w rejonie stacji Koluszki, Rokiciny, Baby, Radomsko, Widzów Teklinów, Rudniki i Wyczerpy zamontowano w sumie 28 nowych rozjazdów mających ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa przejazdu pociągów.

- Obecnie trwają prace na stacji Piotrków Trybunalski, gdzie rewitalizowany jest układ torowy, sieć trakcyjna i perony. Prace powinny się zakończyć do końca maja bieżącego roku. Na 10-kilometrowym odcinku pomiędzy Gorzkowicami a Gomunicami po oddaniu do użytku zrewitalizowanego toru nr 2 wykonawca przystąpił do prac w torze nr 1. Pasażerowie mogą także korzystać z wyremontowanych peronów na przystankach w Gorzędowie, Kamieńsku oraz Gorzkowicach. Kolejowe ekipy budowlane pracują też na szlaku Widzów Teklinów – Radomsko. Planowane zakończenie prac to czerwiec bieżącego roku - informuje Maciej Dutkiewicz z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Projekt obejmuje remont 125 kilometrów linii kolejowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym m.in. peronami, mostami, wiaduktami oraz przejazdami drogowo-kolejowymi. Do tej pory przebudowano już 18 z 43 objętych projektem peronów oraz wymieniono 28 rozjazdów.


Zainteresował temat?

14

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

. ~. (Gość)15.05.2014 18:25

"Piotr" napisał(a):
Rozumiem, że ci co powinni za tym lobbować ( posłowie z okręgu)nie mają czasu, oni idą na wybory. OK. Możne niech nie wracają - pożytek z nich żaden.

Też ma wrażenie, że posłowie z Piotrkowa mają Piotrków w d..e. ŁKA omija Piotrków, S8 wybudowana została w wariancie północnym - praktycznie wszystko podporządkowane jest Łodzi.

51


Piotr Piotrranga15.05.2014 17:42

Pisali o zamknięciu przejazdu ale nie nie napisali którego.
Czy wiadomo coś o remoncie peronu 1 i gołębnika nad nim - pod tą wiatą jest tyle gniazd, ze to adekwatna nazwa. Może redakcja zasięgnęłaby języka? W SIWZ nie było o tym mowy, więc najprawdopodobniej zostaniemy z koślawym peronem 1 i osraną wiatą. Rozumiem, że ci co powinni za tym lobbować ( posłowie z okręgu)nie mają czasu, oni idą na wybory. OK. Możne niech nie wracają - pożytek z nich żaden.

11


Piotrkowianka21 ~Piotrkowianka21 (Gość)15.05.2014 17:18

Hahaha już widzę, jak przejazd będzie krótszy o 30 minut... Utopia.

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.05.2014 11:53

A kiedy będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Słowackiego? W "Dzienniku Łódzkim" podali już 3. termin - najpierw miało być w marcu, potem w kwietniu, a ostatnio napisali, że 25 maja.

31


PajCzi ~PajCzi (Gość)15.05.2014 11:28

wreszcie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat