PKP S.A zainwestuje w modernizację dworców w powiecie piotrkowskim

ePiotrkowRegion Czwartek, 11 stycznia 201822 7143
Dworce kolejowe w Gorzkowicach i Wilkoszewicach zyskają nową jakość. Wszystko dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych PKP S.A na lata 2016-2023, który zakłada zrealizowanie remontów dwustu tego typu obiektów na terenie całego kraju.

Ładuję galerię...

Aktualnie realizowany projekt jest zdecydowanie największym przedsięwzięciem w historii polskiej kolei. Został on przyjęty we wrześniu 2016 roku, więc część prac już się rozpoczęła. W województwie łódzkim do modernizacji zakwalifikowano 11 dworców, wśród nich dwa z powiatu piotrkowskiego, zresztą oba mieszczące się w gminie Gorzkowice.

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wydziałem Prasowym Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych. Starszy specjalista Aleksandra Grzelak poinformowała nas, że w Gorzkowicach i Wilkoszewicach planowana jest budowa nowoczesnych dworców systemowych z funkcjami i powierzchniami dostosowanymi do potrzeb podróżnych. Oba obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Obok budynków wykonane zostaną miejsca parkingowe.

 

Obecnie rozstrzygany jest przetarg na umowę ramową na prace projektowe dla tych dworców. Przygotowywane są również studia wykonalności. Wykonawcy prac budowlanych będą znani po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu. Również wtedy dowiemy się, jakie będą koszty tych inwestycji. Już teraz wiemy natomiast, że PKP S.A. planuje obie zrealizować przy wsparciu środków unijnych.

 

- Gmina Gorzkowice zawsze była związana z koleją. Kiedyś mieliśmy tu mnóstwo osób zatrudnionych w PKP. Dziś także wielu mieszkańców dojeżdża do szkół oraz miejsc pracy właśnie pociągami, mimo, że coraz bardziej rozpowszechnia się transport samochodowy. Także w przypadku dalszych tras kolej cieszy się u nas olbrzymią popularnością. Dworzec, który obecnie znajduje się w Gorzkowicach nie zaspokaja potrzeb podróżujących, dlatego cieszymy się, że zarząd PKP zdecydował się na budowę dwóch dworców w gminie - powiedział wójt Alojzy Włodarczyk. Poinformował też, że nowy obiekt w Gorzkowicach powstanie najpewniej naprzeciw dotychczas istniejącego dworca.

 

Prace budowlane powinny się rozpocząć w pierwszej połowie 2019 r., a zakończyć w drugiej połowie 2020 r.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gratRR ~gratRR (Gość)11.01.2018 16:14

"Dworzec" w Gorzkowicach i Wilkoszewicach?!! To, że nazwa programu brzmi: "Program Inwestycji Dworcowych" to nie znaczy, że dotyczy tylko dworców. Dotyczy również małych stacji kolejowych, które dworcami nie są. Nie jestem ani kolejarzem, ani językoznawcą ale myślę, że tym budyneczkom i peronom do dworców daleko... . Trochę wstyd dla piszącego.

70


Nemo ~Nemo (Gość)14.01.2018 13:39

A co z podziemnym przejściem na peron nr 2 dworca w Piotrkowie Trybunalskim ?
Obecnie aby do niego dotrzeć należy udać się w dość długi spacer do przejazdu kolejowego przy ulicy
Słowackiego. Dodam, że w ramach szeroko zakrojonej modernizacji linii kolejowej nr 1 przy której leży
Piotrków przejścia podziemne między peronami uzyskały nawet przystanki kolejowe.

40


Piotr Piotrranga11.01.2018 18:01

A pod wiatę w Piotrkowie powróciły gołębie.
Napisałem wniosek na stronie PLK w sprawie zabezpieczenia; ok wiem naiwny jestem ale jak by byli inni naiwni to zapraszam przyłączenia się i wypisania skargi /wniosku na stronie PLK. W końcu firma wyłożyła spora kasę i co - będzie zasrane jak było.

120


gość ~gość (Gość)12.01.2018 16:25

Elektroniczny odstraszacz gołębi dzieła!!tylko na gołębie wiejskie a nie miejskie, które to naturalnego wroga jakim jest Jastrząb, bądź, sokół Nigdy Nie Widziały z przyczyn oczywistych, ptaki te nie żyją w mieście, ale Osioł z PLK który podjął decyzję o takim odstraszacz pewnie o tym nie wiedział co z pewnością nie dziwi.

22


gosc1 ~gosc1 (Gość)11.01.2018 16:23

Juz przejazd na Słowackiego i Roosevelta zmodernizowali. Pierwszy tragedia, przy drugim remont starcza na miesiąc. Po co to w ogóle robić?

91


gratRR ~gratRR (Gość)11.01.2018 21:16

Taka sprawa mnie nurtuje, zastanawialiście się czemu kolej jest odpowiedzialna za nawierzchnię na przejazdach i w ogóle za bezpieczeństwo na przejazdach...? Przecież na logikę, szyny na przejazdach są proste, to nie pociąg podskakuje na przejazdach... i w końcu przecież to uczestnikom jezdni bardziej zależy na "niespotkaniu się" ze składem kolejowym, tzn wiadomo kto częściej wychodzi cało z takiego "spotkania". Tak się tylko zastanawiam. Wiadomo, że najlepiej byłoby, żeby każdy przejazd był strzeżony i z zaporami. Ale to kosztuje.
A jakby tak właściciele dróg (miasta, gminy, zarządy dróg) zechcieli połączyć siły (i środki) z koleją w tym przedsięwzięciu... .

70


wojtas86 ~wojtas86 (Gość)11.01.2018 18:11

Ciag dalszy wyrobow czekoladopodobnych.
Nowoczesna elektroniczna tablica odjazdu na zewnatrz budynu dworca PT,tylko brak oczywiscie informacji z ktorego peronu jest odjazd,w srodku nie ma info na gornych tablicach,kolejka w kasie,wiec nie zapytasz i minute przed wjazdem pociagu na dworzec nie wyrazny belkot z megafonu i biegiem z walizka do slowackiego na kladke i na drugi peron,a na koniec dobija cie konduktor i mowi ze trzeba byc wczesniej na dworcu.

50


gość ~gość (Gość)11.01.2018 16:45

Polityka pkp najpierw zamykac ,kiedy jeszcze byl w miare duzy ruch a potem remontowac i stawiac od nowa , tylko zadjamy sb pytanie dla kogo te dworce ? Bo z Wilkoszewic to duzo osob nie jezdzi , takie to troche za pozno wszystko , jak zawsze nie zrozumiale i troche bezpodstawne ...no ale beda nowe i niby nie ma co narzekac

51


termit ~termit (Gość)11.01.2018 15:57

Dworzec PKP Piotrków Trybunalskim i konia z rzędem temu kto w czasie 30 minut zarejestruje 100 osób na nim. W Moszczenicy są same perony i w zupełności wystarczają. Nawet nie ma malutkiej na kilka osób wiaty i jest dobrze. O rozkładzie jazdy pociągów to można zapomnieć, jest jak w ZSRR poczekaj kiedyś pociąg przyjedzie..

50


termit ~termit (Gość)11.01.2018 15:55

Dworzec PKP Piotrków Trybunalskim i konia z rzędem temu kto w czasie 30 minut zarejestruje 100 osób na nim. W Moszczenicy są same perony i w zupełności wystarczają. Nawet nie ma malutkiej na kilka osób wiaty i jest dobrze. O rozkładzie jazdy pociągów to można zapomnieć, jest jak w ZSRR poczekaj kiedyś pociąg przyjedzie.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat