PGE GKS Bełchatów: Wspaniała seria podtrzymana

Niedziela, 03 maja 20090
To już szósta ligowa wygrana z rzędu bełchatowskiej drużyny. W spotkaniu 26. kolejki PGE GKS Bełchatów pokonał przed własną publicznością Polonię Bytom 3:1 (2:1).

Zaczęło się nieciekawie. W 9. minucie goście objęli prowadzenie po pięknym trafieniu Łukasza Gikiewicza. Podopieczni Rafała Ulatowskiego nie załamali się takim obrotem sprawy i już w 22. minucie był remis. Gola strzelił Janusz Gol. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w polu karnym sfaulowany został Mate Lacić. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Dawid Nowak (na zdjęciu) i do szatni bełchatowianie schodzą z prowadzeniem 2:1. Popularny "Dawidek" raz jeszcze doprowadził do wrzenia trybuny bełchatowskiego stadionu. W 87. minucie ustalił wynik spotkania. Medal mistrzostw Polski, drugi w historii bełchatowskiego klubu, coraz bardziej realny.

PGE GKS BEŁCHATÓW - POLONIA BYTOM 3:1 (2:1)
Bramki: Gol 22, Nowak 31-karny, 87 - Gikiewicz 9
PGE GKS: Sapela - Popek, Lacić, Cecot (41' Magdoń), Popek - Chwalibogowski (74' Tosik), Gol, Cetnarski, Wróbel, Kuklis - Nowak (90' Kuświk).

Relacja napisana na podstawie transmisji w Polskim Radiu Łódź.