PEUK wyremontuje Starowarszawską

ePiotrkow Piątek, 14 marca 201424 6071
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie inwestycji, jaką jest modernizacja ulicy Starowarszawskiej. Swoje oferty zgłosiły trzy firmy. Najniższą zaoferowało Piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK S.A..

Jak informuje Urząd Miasta w Piotrkowie, modernizacja ulicy Starowarszawskiej wraz z przebudową mostu oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej będzie kosztować 3 mln 168 tys. 111 zł.

Roboty obejmą wymianę kanalizacji sanitarnej z przyłączami, wymianę wodociągu z przyłączami oraz przebudowę mostu na rzece Strawie. Ułożona zostanie nowa nawierzchnia oraz chodniki. Całość uzupełnią stylizowane latarnie i elementy małej architektury.

Wykonawca na zakończenie prac będzie miał 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem ulica powinna zostać oddana do użytku na przełomie października i listopada bieżącego roku.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Biały ~Biały (Gość)15.03.2014 23:02

Dla mnie wielka głupota!!!! Robić ulice z której mało aut-osób korzysta , a np. Wojska Polskiego pożal się Panie Boże. Ale po co robić WP przecież " Trakt wielu kultur"
Jest o wiele ważniejszy i będą się chwalić co Oni nie zrobili. Ludzie pomyślcie---- chyba macie jakieś chore priorytety !!!!!! Co do firmy " PEUK" to szkoda słów.
SKAÑSKA zrobiła pare dróg np. Sulejowską, Miast Partnerskich i tyle lat jst spokój- a spójrzcie na robote PEUKU wyjaz na Raków i co roku te same dziury.
Niech ktoś z mądrych mi powie że inne naterzenie ruchu niżeli na ul. Miast Parterskiech to go chyba smiechem "zabije"
Pozdrawiam Biały

10


stop styropianom ~stop styropianom (Gość)15.03.2014 14:00

"97300" napisał(a):
A masz takiego z którym rozmawiasz?


A ty w ogóle masz kolegów? pewnie nie,kto z takim porypanym burkiem chciałby się zadawać,po twoich postach można wnioskować,że masz coś z główką,albo udajesz idiote,albo naprawde nim jesteś popieprzeńcu.
Mam dla ciebie rade,ochłoń troche,bo znów wyłapiesz półroczny urlop.

00


97-300 97-300ranga15.03.2014 13:17

"Piotrkowianin" napisał(a):
Wolałbym poprosić o pomoc sąsiada. ;)

A masz takiego z którym rozmawiasz?

12


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.03.2014 10:28

"ares1" napisał(a):
Panie Prezydencie pokładam w Panu wszystkie nadzieje że moja partnerka zajdzie wreszcie w ciąże!

Wolałbym poprosić o pomoc sąsiada. ;)

21


janusz ~janusz (Gość)15.03.2014 10:05

~Marek Marecki Polska - dzięki za info :) dzięki też że dałeś inną czcionką inaczej bym nie zwrócił na to uwagi :) teraz wybierzemy nową władze niech inni się teraz dorobią :)

20


janusz ~janusz (Gość)15.03.2014 10:03

ares1 - ciekawa propozycja :) jeśli chcesz modlitwy o taki "Cel" to poproś również inne osoby o taka modlitwę...im więcej osób tym lepiej :)

21


Marcin Marcinranga15.03.2014 09:59

"nie-glosuje-na-K.Ch." napisał(a):
Tylko, że nie widzi że nie ma mieszkań dla tych najbiedniejszych którzy stracili pracę i nie maja za co sobie wynająć.


żaden polityk nie da ci miejsca pracy.
Ludzie otrząsnijcie się prace dają przedsiebiorcy a nie politycy. Jeśli jakiś polityk mówi że da prace to może co najwyżej stworzycjakiś nowy urząd gdzie zatrudni ludzi. Jedyne co mogą dać politycy to obniżke podatków ale to zależy od panow z Waw-y.

"ares1" napisał(a):
moja partnerka zajdzie wreszcie w ciąże


haha jak twoja partnerka nie może zajść w ciąże i jest zdrowa to coś z tobą jest nie tak a to że prosisz innego faceta o pomoc to ci współczuje twojej bezradności :D

51


ares1 ~ares1 (Gość)15.03.2014 09:10

Panie Prezydencie pokładam w Panu wszystkie nadzieje że moja partnerka zajdzie wreszcie w ciąże!PS WYMODLI PAN?!

23


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.03.2014 09:06

"Fajnie" napisał(a):
Przy okazji remontu proponuję zalać asfaltem pana konserwatora Błaszczyka. Sorry, ale od ul. Zamurowej nawierzchnia powinna mieć kostkę, tyle że inną niż tą z obrębu Starego Miasta. Jedyna szansa jaka istniała na stworzenie deptaku i zmiany wizerunku ulicy Starowarszawskiej. Co do władz miasta to szkoda, że ulica znów zmieni się w kolejny parking. Niestety - wszystkie sugestie mające na celu ograniczenie procederu nieograniczonego parkowania w obszarze Starówki sa ignorowane.

Jeszcze się dziwisz? Przecież ten sam konserwator wyraził zgodę na ustawienie kulistych latarni przed budynkiem I LO (a np. na ul. Wspólnej stoją takie stylizowane na stare) oraz utworzenie na ul. Zamkowej "Traktu Królewskiego" pokrytego asfaltem i kostką bauma. A parkowanie to już decyzja Krzysztofa Ch.:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=111585254&postcount=1119

Cytuję:
W sprawie parkowania na obszarze Starego Miasta skierowałem oficjalne zapytanie do prezydenta miasta Piotrkowa. Pan prezydent Krzysztof Chojniak udzielił mi następującej odpowiedzi:
"Szanowny Panie,
W odpowiedzi na korespondencję skierowaną do mnie za pośrednictwem portalu www.piotrkow.pl, informuję:
1) Zmiana w zatwierdzonej organizacji ruchu w zakresie dopuszczenia do czasowego parkowania na Placu Czarnieckiego (przy PTTK) nastąpiła na wniosek podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w tym rejonie (w szczególności hurtowni „MIRS”, która obecnie zmieniła swą siedzibę), uzyskawszy wcześniejszą akceptację Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z uwagi na funkcjonujące tam podmioty gospodarcze wyeliminowanie ruchu pojazdów na terenie Starego Miasta nie jest uzasadnione.
2) Stała organizacja ruchu zatwierdzona na jednokierunkowym odcinku ul. Farnej (od Placu Czarnieckiego do ul. Starowarszawskiej) dopuszcza parkowanie pojazdów po stronie wschodniej; na ul. Rycerskiej – na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Sieradzkiej – dopuszcza parkowanie po stronie wschodniej (w związku z postulatem Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta oraz mieszkańców, co uzyskało uprzednią akceptację Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na posiedzeniu w dniu 6 grudnia 2013 r.). Zakaz zatrzymywania zgodnie z oznakowaniem dotyczy prawej strony tej ulicy i tam samochody nie parkują, co potwierdzają liczne kontrole ze strony Straży Miejskiej. Na odcinku ulicy Rycerskiej od strony Pl. Niepodległości także nie parkują samochody. Natomiast ul. Pijarska jest objęta zakazem ruchu, z tym, że w godzinach od 17 do 11 (następnego dnia) mogą tam wjeżdżać pojazdy zaopatrzenia (i parkować), a także pojazdy mieszkańców w celu wjazdu na teren posesji (całodobowo) oraz służb miejskich. Straż Miejska prowadzi tam stosowne kontrole.
3) Straż Miejska systematycznie kontroluje ruch i postój samochodów na terenie Starego Miasta, co spowodowało jego znaczne ograniczenie. W efekcie liczba stwierdzonych wykroczeń w ruchu drogowym w tym rejonie spadła kilkakrotnie. Nie jest jednak możliwa sytuacja, w której sporadyczne, krótkotrwałe naruszenie prawa spotka się z natychmiastową reakcją ze strony służb porządku publicznego.
4) Nie rozważam wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na obszarze Starego Miasta, tym bardziej likwidacji miejsc parkingowych na Krakowskim Przedmieściu. Komunikacja na terenie Starego Miasta jest także konieczna, m.in. ze względu na prowadzoną tam działalność gospodarczą. Dotychczas wprowadzone ograniczenia w ruchu na części Starówki są wystarczające.
Zachęcam do odwiedzania strony internetowej Urzędu Miasta www.piotrkow.pl,
na której znajdzie Pan wiadomości na temat bieżącej pracy samorządu.
Z poważaniem
Krzysztof Chojniak
Prezydent Miasta
Piotrkowa Trybunalskiego"
Cóż, jeżeli rewitalizacja Starego Miasta to dla prezydenta Piotrkowa tworzenie miejsc parkingowych na jego zabytkowym obszarze to na 100% nie uzyska on mojego głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.

00


nie głosuję na K.Ch. ~nie głosuję na K.Ch. (Gość)14.03.2014 21:50

"Marek-Marecki-Polska" napisał(a):
WYBORY 2014 !
O tyle Wam powiem :)


Trakt Wielu Kultur teraz Starowarszawska a na miesiąc przed wyborami oblepią Słowackiego zdjęciami ile to przez 4 lata Chojniak zrobił dla mieszkańćów. Tylko, że nie widzi że nie ma mieszkań dla tych najbiedniejszych którzy stracili pracę i nie maja za co sobie wynająć.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat