PCMD przejmie małych pacjentów z powiatu radomszczańskiego

Strefa FM Sobota, 17 października 202015 3947
Oddział pediatryczny w szpitalu powiatowym w Radomsku został przekształcony na oddział dla osób zakażonych koronawirusem. Decyzja ta wzbudziła spore kontrowersje wśród radomszczan. W razie potrzeby mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Przekształcenie oddziału pediatrycznego w szpitalu w Radomsku na oddział dla chorych na Covid 19 jest podyktowane dużym wzrostem zakażeń oraz wzrastającą liczbą osób wymagających pilnej hospitalizacji i natychmiastowej pomocy. - Decyzja ta była wielokrotnie konsultowana, a wojewoda łódzki pozostaje w stałym kontakcie z dyrekcją placówki. Cały czas służby wojewody pracują nad tym, aby poszerzać bazę łóżek dla chorych na Covid 19 w związku z rosnącymi potrzebami. To za każdym razem są trudne, ale konieczne decyzje, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom województwa. Wszystkie przekształcenia są konsultowane z lekarzami, dyrekcjami placówki i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz zespołem koordynacyjnym przy wojewodzie. W przypadku oddziału pediatrycznego dostaliśmy zapewnienie, że dzieci z terenu powiatu radomszczańskiego znajdą pomoc i fachową opiekę w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim, w którym są w tej chwili wolne miejsca. Jak podkreśla dyrekcja szpitala w Radomsku na 18 miejsc obłożenie oddziału to średnio 5-6 dzieci. W województwie łódzkim jest w tej chwili 250 wolnych łóżek pediatrycznych, więc zapewniamy, że dzieci z Radomska nie zostaną bez pomocy - mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.

 

Komunikat w tej sprawie wydała także dyrekcja radomszczańskiego szpitala:

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku pragnie poinformować, iż uzyskała zapewnienie objęcia opieką medyczną dla dzieci wymagających hospitalizacji w warunkach szpitalnych z terenu powiatu radomszczańskiego przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) ul. Roosevelta 3 w miejscowości Piotrków Trybunalski. Zgodnie z deklaracją p.o. Dyrektora jednostki prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotra Woźniaka placówka w Piotrkowie Trybunalskim jest przygotowana do zapewnienia wszechstronnej opieki nad dziećmi przy pomocy wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej posiadającej ugruntowaną wiedzę i doświadczenie w opiece nad najmniejszymi członkami naszej społeczności. Jednocześnie informujemy, że Dyrekcja placówki potwierdziła, iż posiada aktualnie wolne miejsca szpitalne w zakresie Oddziału Dziecięcego. Z uzyskanych informacji wynika również, iż w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 placówka w Piotrkowie Trybunalskim przejmie zadania Szpitala Powiatowego w Radomsku w zakresie leczenia dzieci na czas realizacji decyzji Wojewody Łódzkiego i tym samym zapewni ciągłość dalszego i nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych realizowanych dotychczas przez nasz oddział dziecięcy. Powyższe rozwiązanie pozwoli na zachowanie zakresu obecnej działalności wskazanych podmiotów leczniczych przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystaniu potencjału kadrowego i lokalowego w czasie jesiennego wzrostu zachorowań mieszkańców województwa łódzkiego na COVID-19.

Jak zapewnia Piotr Kagankiewicz, oddział pediatryczny wróci do normalnego funkcjonowania gdy tylko będzie to możliwe.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ewa ~gość_ewa (Gość)18.10.2020 21:43

Zapewne teraz by się przydał drugi oddział wewnętrzny, drugi chirurgiczny czy kardiologia? Kiedy co chwilę jakiś oddział na Rakowskiej idzie na kwarantannę? Co na to starostwo? Czy ktoś rozliczy z tych genialnych decyzji Wojtysiaka?

10


gość_ola ~gość_ola (Gość)18.10.2020 21:45

Już jadą. Przecież tu nie ma lekarzy :)))) znowu wszystko zwali się na Bełchatów:(((

00


gość_gość ~gość_gość (Gość)17.10.2020 21:01

Ludzie umierają bo nie są leczeni. Nie można iść do lekarza bo wirus, nie można iść na zabieg bo wirus, nie możesz leżeć w szpitalu bo pierwszeństwo mają zarażeni. A jak umrzesz wpiszą Ci ze na Covid a raczej przez Covid ??

31


gość_gość ~gość_gość (Gość)18.10.2020 09:00

Głupi, głupszy, zarażony, i tylko tyle można powiedzieć o niektórych wpisach

10


xn. ~xn. (Gość)18.10.2020 07:24

"Wielkość" budynku a co za tym jego pojemność nie mówiąc o wielkości personelu da wojewodzie łódzkiemu i jego "mądrym" doradcom powód żeby ściągać pacjentów z całego województwa a może i z połowy Polski. Teraz w sytuacji katastroficznej szuka się dobrych rozwiązań. Niektórzy dużo wcześniej wieszczyli ,że służba zdrowia niedoinwestowana podobnie jak szkolnictwo.
Ps. Przychodnia powiatowa na Próchnika od roku stoi pusta.

20


gość_szczęście ~gość_szczęście (Gość)17.10.2020 14:57

A kto będzie pracował jak pół Izby przyjęć z dodatnim na covid ???

32


gość_res ~gość_res (Gość)17.10.2020 17:56

Jak dobrze ze mamy nasz szpital powiatowy

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat