PCK: Zakupili 200 wyprawek szkolnych dla dzieci

Tydzień Trybunalski Sobota, 24 września 20113 1511
Około 2 tys. zł plus artykuły szkolne zakupione za 1500 zł równa się 200 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z Piotrkowa i okolic. To bilans tegorocznej akcji “Wyprawka dla Żaka”. Już po raz kolejny Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża działający na terenie naszego miasta zorganizował i przeprowadził tę akcję charytatywną.

Celem działania wolontariuszy z PCK było pozyskanie środków finansowych i rzeczowych na przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z terenu miasta oraz powiatu. Akcja zorganizowana była po to, by żadne dziecko nie było smutne z powodu braku zeszytów, kredek czy bloku rysunkowego.

- Akcja została przeprowadzona dzięki pomocy i zaangażowaniu wolontariuszy, którzy zgłosili się do nas z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, IV Liceum Ogólnokształcące, ZSP nr 1, ZSP nr 3, ZSP nr 4, ZSP nr 5, ZSP nr 6. Akcja odbywała się po godzinach lekcyjnych, w czasie wolnym dla uczniów - mówi Milena Mielczarek, opiekun SIM (Społecznych Instruktorów Młodzieżowych) PCK.
Zadaniem młodzieży było kwestowanie w piotrkowskich marketach: oraz zachęcanie klientów danego sklepu do przekazywania artykułów szkolnych do odpowiednio oznakowanego wózka na rzecz organizowanej akcji.

W sumie zebrano prawie 2000 zł oraz artykuły szkolne wycenione na kwotę ponad 1500 zł. Do ogólnej kwoty dołączono również 933 zł – będącej pozostałością czerwcowej akcji “Gorączka Złota”.

- Pozyskane w ten sposób środki pozwoliły na przygotowanie prawie 200 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Paczki z artykułami szkolnymi przekazane zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom z terenu miasta oraz powiatu za pośrednictwem opiekunów szkolnych kół PCK oraz pedagogów szkolnych - mówi Milena Mielczarek.
W paczkach znalazły się przede wszystkim: zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne, bloki z kolorowymi kartkami, kredki, farby, flamastry, papier kolorowy, plastelina, kolorowe teczki, długopisy, cienkopisy, ołówki, gumki, temperówki, kleje, nożyczki, zakreślacze, notesy, oraz zestawy geometryczne.

- Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję “Wyprawka dla Żaka 2011” serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą, tak owocną współpracę. Naszym zadaniem jest pomoc osobom ubogim i wymagającym wsparcia rzeczowego. Jesteśmy po to, aby pomagać i wywoływać uśmiech na twarzach dzieci - dodaje opiekun SIM PCK.

E.T.C.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rachmistrz ~rachmistrz (Gość)24.09.2011 21:09

"WuKaTeeM" napisał(a):
Ty, ale to jet organizacja pozarządowa. Komentarz jest chyba bez sensu.


No, ja. Bez sensu? Ależ z sensem. Ty, a ty z przyjemnością finansujesz te drogie zachciewajki pana prezia? To rób to z własnej kieszeni, nie sięgaj do mojej, ok?

00


WuKaTeeM ~WuKaTeeM (Gość)24.09.2011 19:58

Ty, ale to jet organizacja pozarządowa. Komentarz jest chyba bez sensu.

00


rachmistrz ~rachmistrz (Gość)24.09.2011 17:15

Taaak? To policzcie, ile byłoby takich wyprawek za równowartość 100.000 złotych, jakie z waszych podatków, także z podatków tych potrzebujących rodzin uczniów, poszły na zakup nowego peugeota dla prezydenta Chojniaka.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat