Ożywić wieś, wyżywić miasto - starosta w Strefie FM

ePiotrkow Piątek, 12 grudnia 201451 8504
- Mam taki pomysł, aby ekonomicznie ożywić piotrkowską wieś, a miasto zdrowo wyżywić. Chodzi o to, aby jeść zdrowo i trochę omijać te wszystkie hipermarkety, które psują żywność – mówił kilka dni temu starosta piotrkowski.

- Chciałbym, aby żywność bezpośrednio z pola sprowadzać do miasta. W związku z tym już dziś zapraszam rolników, którzy chcieliby w tym uczestniczyć o zgłaszanie się do nas – do Starostwa. Będziemy razem te rynku organizować – mówił Stanisław Cubała, gość programu „O tym się mówi” w Strefie FM.

 


Zainteresował temat?

3

9


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

słuchacz ~słuchacz (Gość)12.12.2014 10:09

Blaszak wolny to trzeba go obsadzić nawet otwierając pchli targ Głupota ale trzeba po wyborach za głosy się odwdzięczyć domokrążcą mają przecież wiele córek bez pracy

91


karol ~karol (Gość)12.12.2014 10:08

Bardzo dobry pomysł.
Żona chłopa jajka sprzeda,chłop wydoi żonę ale już masła nie zrobi.

73


Kier ~Kier (Gość)12.12.2014 09:21

Pan Starosta chyba nie wie co mówi. Wszyscy ze wsi pracują w mieście - tak było , tak jest i tak niestety będzie .Hipermarkety nie psują żywności . Jestem ciekaw czy Starosta sam pracuje na gospodarstwie w swojej miejscowości czy całymi dniami urzęduje w starostwie. Na wejściu do UE to właśnie wieś najwięcej skorzystała - dopłaty itd. Rolnicy odrolniają ziemię , dzielą na działki budowlane i sprzedają i to jest obecna rzeczywistość. Dochodzi jeszcze sprawa KRUS !

124


Zanzi ~Zanzi (Gość)12.12.2014 09:12

Cytuję:
Chciałbym, aby żywność bezpośrednio z pola sprowadzać do miasta. W związku z tym już dziś zapraszam rolników, którzy chcieliby w tym uczestniczyć

Pomysł nie wypali, a to z prostego powodu, "producenci wiejscy" w swej chytrości zawalą takie ceny, że nikt od nich nie będzie nic chciał kupić.
Lepiej wyrzucić, to co się wyprodukuje, niż sprzedać taniej - oto motto wiejskiego producenta ;)
A co do wywiadu- powala mnie elokwencja starosty... ;)

75


ocet krawczyński ~ocet krawczyński (Gość)12.12.2014 09:12

Towarzyszu Okrza,takie gadki to z prowadzącymi Was oficerami SB na komendzie,a nie w prywatnej rozgłośni.
Czasy się zmieniły towarzyszu.

111


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)12.12.2014 08:50

O czym Starosta mówi ,po pierwsze wies juz upadla dzieki polityce PO i PSL ,ci ostatni podszywaja sie pod wieś byle u koryta sie utrzymać .Taka to jest wasza polityka po 89 roku ,zniszczyliscie wszystko łącznie z rolnictwem i przemysłem przy pomocy imperialistow z zachodu .Jednym słowem daliście sie okraść jak male dzieci a defakto dokonal sie czwarty rozbiór Polski.Jak to pieknie ujal były minister Sienkiewicz Polska to" hd...i kamieni kupa ,tyle zostało po naszej gospodarce co po wojnie wspólnymi silami i kosztem spoleczeństwa sie kraj rozwijal .Teraz zostalo dno z tego co było.

110


tony soprano ~tony soprano (Gość)12.12.2014 08:36

1.Starostwa trzeba zlikwidować to najlepszy dowód. PSL do tego nie dopuści. oni nie mają dochodów tylko wydatki- głownie związane z zatrudnianiem. 2.Siedziba powiatu na terenie miasta z którym nie ma nic wspólnego lepiej by było w okolicach Rozprzy czy Moszczenicy może Ręczna -wszyscy by mieli bliżej do pracy

120


wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)12.12.2014 08:20

Ten człowiek nie wie co mówi. Niech jedzie na wieś i zobaczy , że nikt na wsi dziś nic nie produkuje bo nic się nie opłaci. Dawniej nawet na małych gospodarstwach trzymali krowy. świnie, kury , kaczki indyki itp. a teraz sami gospodarze kupują w sklepie. Nawet ziemniaków większość nie uprawia. Bajki to opowiadać przy piwie z kumplami lub młodą dziewczyną.

91


kibicLudka ~kibicLudka (Gość)12.12.2014 08:06

naprawdę wielka błyskotliwa inteligencja jestem wzruszona

20


sklave sklaveranga12.12.2014 08:06

Żywią i Bronią to dewiza kosynierów z czasów insurekcji kościuszkowskiej.
Ożywić wieś, wyżywić miasto to kolejna dewiza.
Panie starosto wpierw należy zrozumieć czym jest państwo a później slogany głosić.
Państwo jest całością i nie może działać swoimi poszczególnymi fragmentami bo wtedy istnieje tylko teoretycznie. Inaczej nie można dopuścić do tego by każdy szlachcic na zagrodzie był równy wojewodzie. No a pan panie starosto nadal zamierzasz toczyć prywatną wojenkę z prezydentem miasta? Nadal każdy będzie ciągnął w swoją stronę? Familiada.
Więcej na http://sklave.manifo.com/foto-szopka .

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat