Ożywić wieś, wyżywić miasto - starosta w Strefie FM

ePiotrkow Piątek, 12 grudnia 201451 8602
- Mam taki pomysł, aby ekonomicznie ożywić piotrkowską wieś, a miasto zdrowo wyżywić. Chodzi o to, aby jeść zdrowo i trochę omijać te wszystkie hipermarkety, które psują żywność – mówił kilka dni temu starosta piotrkowski.

- Chciałbym, aby żywność bezpośrednio z pola sprowadzać do miasta. W związku z tym już dziś zapraszam rolników, którzy chcieliby w tym uczestniczyć o zgłaszanie się do nas – do Starostwa. Będziemy razem te rynku organizować – mówił Stanisław Cubała, gość programu „O tym się mówi” w Strefie FM.

 


Zainteresował temat?

3

9


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zainteresowana ~zainteresowana (Gość)12.12.2014 16:16

I jak tu można nie skomentować tak bezmyślnych komentarzy... Ciekawa jestem ile z osób, które negatywnie podeszły do pomysłu pana starosty miało okazję jeść takie prawdziwe produkty prosto od rolnika. Osobiście staram się żywić tym co wyhoduje na wsi i gdy kupuje produkty z marketu, niestety jakość w porównaniu do wyhodowanych przez rolnika jest bardzo kiepska. Masło nie jest masłem, tylko produktem mlekopochodnym i wierzcie, że nigdy nie dorówna smakiem takiemu ze sklepu. Mleko? Mówicie o tym rozpuszczonym w wodzie proszku ... Z prawdziwym mlekiem od krowy nie ma za wiele wspólnego. Co do warzyw, akurat mam przed nosem uprawy trafiające do marketów. I powiem wam jedno, stwierdzenie, że nowalijki to samo zdrowie przy tych uprawach jest niestety kłamstwem. Więc moim skromnym zdaniem pomysł starosty jest dobrą ideą, jeżeli chcecie w przyszłości być zdrowi wy i wasze dzieci. Ale to wasz wybór, w końcu "miastowi" są przecież taaaaacy mega mądrzy... P.S. produkcja ekologiczna jest na prawdę nieopłacalna, bo nie da się końskiej dawki nawozu żeby warzywka urosły na kilkunastu hektarach, zwierzaki jeszcze raz tak długo będą rosły na naturalnej żywności niż po koncentratach, a kury zniosą mniej jajek Więc logicznym jest to, że trzeba włożyć więcej pracy, by móc sprzedać taki produkt. Jak więcej pracujecie, oczekujecie większego wynagrodzenia, proste? Co do KRUS-u to wcale nie jest taki cudowny jak się niektórym wydaje... Łatwo jest oceniać jak się nie zna zasad funkcjonowania rolniczego ubezpieczenia. Odsyłam do lektury szczególnie działu z urlopem wychowawczym, z wysokością świadczeń, z zasiłkiem chorobowym bo chyba on jest dla mnie najciekawszy (rolnik choruje jak nie jest zdolny do pracy ponad 30 dni i dostje marne 10 zł miesięcznie).. Wtedy porównajcie KRUS i ZUS i dopiero możecie oceniać co jest dobre a co złe ...

14


An ~An (Gość)12.12.2014 14:25

"ale-elkowencja" napisał(a):
dlaczego tak nie lubicie chłopków roztropków ?

Bo się nie da :))

43


miłośnik jaj ~miłośnik jaj (Gość)12.12.2014 13:41

O czym on gada to w blaszaku jajami bedą handlowac?????mam nadzieje z
Że za 4lata ktoś przypomni to nagranie.......

62


P51 ~P51 (Gość)12.12.2014 13:39

Kilka kadencji przeszło,a teraz taka koncepcja. Góra urodziła mysz. Po co starostwo wcina się między rolnika a miastowego chcącego kupić żywność? Pewno liczą na wyrwanie jakiejś kasy od szaraków ;->

52


tow. 1 sekretarz ~tow. 1 sekretarz (Gość)12.12.2014 13:37

Towarzyszu Okrza,z pozdrowieniami od towarzyszy z Sienkiewicza.

31


ale elkowencja ~ale elkowencja (Gość)12.12.2014 13:19

dlaczego tak nie lubicie chłopków roztropków ?

51


michal o. ~michal o. (Gość)12.12.2014 12:51

Widzieliście film promujący powiat na ich stronie? Zdjęcia super.... ale ten kto to ciał, podkladał muzykę i robił scenariusz do tego, powinien wylecieć z roboty... bo sie na niej nie zna. MAsakra! Takie fajne zdjecia a ogladac się nie da przez to! A kasa wydana...

20


tolek ~tolek (Gość)12.12.2014 12:27

Spelnił sie najgorszy sen po tych wyborach w powiecie PSL iCubała to stanowisko to już chyba bedzie dziedziczne pożniej obejnie pewnie syn To starostwo to naprwde powinni do Rozprzy przenieś.. Czy sie tan zajmują bo ja tam tylko samochdy rejstruje i nie wiem po co jrst to starostwo

71


piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)12.12.2014 12:16

To nie markety psują żywność tylko rolnicy. Dzisiaj żywność eco w Polsce jest za bardzo przereklamowana. Ceny za taką żywność W Polsce w stosunku do zarobków są o wiele wyższe niż w innych krajach. Co lepiej rolnicy kupują sobie znaczki eco a ich produkty przechodzą kontrole rzadko i to przy wcześniejszym powiadomieniu o zjawieniu się kontroli.
Jeżeli sąsiad obok stosuje pestycydy dla swoich upraw i wiatr przenosi je na pole rolnika eco to jakie to jest eco. A następna sprawa to to że pan Cubała ma pomysł ale nie zagłębił się jak to w Polsce można kupić łatwo certyfikat dla rolnictwa eco za który producent musi zapłacić i to niemałe pieniądze a kosztami jest obciążony dodatkowo klient końcowy czyli my .

35


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)12.12.2014 11:50

Ożywić wieś, wyżywić miasto –.zapomnieli dopisać...
WYWALIĆ Caubałę !
O

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat