Otwarto nowy szlak wodny w Sulejowie

ePiotrkowRegion Sobota, 29 września 201828 11621
Spływ kajakowy rzeką Pilicą z udziałem reprezentantów gmin: Sulejów, Przedbórz, Wielgomłyny i Żytno odbył się w sobotę 29 września. Miało to związek z otwarciem nowo utworzonego szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa.

Ładuję galerię...

Szlak został stworzony w ramach projektu unijnego „Rozwój turystyki obszaru funkcjonalnego Doliny Rzeki Pilicy poprzez utworzenie szlaku wodnego od Maluszyna do Sulejowa”.

 

Po 15:00 kajakarze pojawili się w nowej przystani w Sulejowie przy ul. Podkurnędz aby następnie przepłynąć do również świeżo oddanej stanicy przy ul. Klasztornej.

 

- To wspólna praca czterech samorządów, którą udało się wykonać również dzięki dotacji unijnej. Cieszymy się, że Pilicę z roku na rok odwiedza coraz większa liczba kajakarzy. Nasze tereny są najpiękniejszymi w centralnej Polsce, choć na pewno mogłyby być lepiej wykorzystywane. Niestety władze wojewódzkie tego nie rozumieją - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Na mecie kajakarskiej wyprawy uczestnicy mogli się posilić gorącym żurem, który przygotowali dla nich sulejowscy strażacy.

 

 


Zainteresował temat?

9

5


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PBOPZM ~PBOPZM (Gość)28.10.2018 18:25

Przedbórz to piękne miasteczko, malownicze i ciekawe kulturowo i architektonicznie było przed wojną, dlatego obecnie powinni mieszkańcy oraz władze dbać o te ciekawe, niskie domki i rewitalizować je i dbać. Tylko z gustem,, w dawnym stylu! Wiele jest zaniedbanych ,albo straciło dawną swietnosć. Mogłaby to być nadal perła tak jak np. te małe miasteczek w Anglii czy nawet w Czechach. Niestety wiele domów zniknęło przez ostatnie dziesięciolecia w podejrzanych okolicznosciach. Szkoda, bo w Polsce, choć przyrodę mamy piękną, lasy, puszcze, rzeki, nie jest tak ładnie jak w innych krajach Europy, w których dawna architektura jest zadbana, zachowana w ogromnych procencie i zaadaptowana!

00


gość ~gość (Gość)30.09.2018 20:26

Gdyby nie Wojtek to turystyka już by dawno padła w tym pipidowie.

613


gość ~gość (Gość)01.10.2018 22:20

Stracona kadencja dla sulejowa . Dobrze ze ostatnia. Niech sie burmistrz pakuje ze swoją zastępczynią. Ona to i tak juz chyba w piotrkowie u prezydenta bo do sądu nie wzieli

111


trochę honoru.. ~trochę honoru.. (Gość)04.10.2018 10:06

Z-ca WO jest do natychmiastowej wymiany. Zrobiła sobie pole doświadczalne z naszego miasta i gminy. Ciągle w rozkroku, to do sądu, to z Chojniakiem, z Aleksandrowa z komitetu do powiatu startuje, i czuje się jakby wszystkie rozumy zjadła. to już się nie uda, do wywalenia.

80


gość ~gość (Gość)30.09.2018 13:03

To Suszce nie chciało się na drugą stronę ?

120


morsik ~morsik (Gość)01.10.2018 15:38

O tej porze roku to zaczyna się morsowanie a nie spływy

51


gość ~gość (Gość)01.10.2018 00:16

Cytuję:
Gdyby nie Wojtek to turystyka już by dawno padła w tym pipidowie.


Faktycznie, Wojtek to największa "atrakcja" Sulejowa.

132


Małorolny ~Małorolny (Gość)01.10.2018 07:54

Wczoraj znowu chyba rura wodociągowa walnęła bo woda ciurkiem leciała. Najpierw trzeba w tej gminie załatwić podstawowe potrzeby mieszkańców takie jak wodociągi, wymiana rur azbestowych, kanalizacja, drogi, budowa dwóch małych sal gimnastycznych przy szkole w Uszczynie i na Podklasztorzu, a potem dopiero stawiać place defilad i inne luksusy za ciężkie miliony, które będziemy spłacać latami. W mojej ocenie za halę sportową w Witowie to można było postawić trzy małe salki przy trzech małych szkołach i ile ludzi byłoby wtedy zadowolonych. Co do tej przystani to ciekawe jak jej lokalizacja na tym newralgicznym zakręcie wpłynie na wzrost liczby wypadków bo w tym miejscu nigdy ich nie brakowało.

121


mulat ~mulat (Gość)30.09.2018 08:06

Wreście jakaś inwestycja poprawiająca warunki spływu.Wszędzie kajaki,kajaki a na brzeg niema jak się dostać żeby sobie coś zjeść ,załatwić potrzeby,odpocząć.

95


gość ~gość (Gość)30.09.2018 23:19

W pierwszej kolejności to powinna być pogłębiona Pilica a później dopiero robić przystanie kajakowe

152


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat