Oszustwa metodą na żołnierza i chirurga. Policja ostrzega!

PolicjaTomaszów Czwartek, 20 sierpnia 202011 2401
Dwie mieszkanki Tomaszowa straciły oszczędności życia, zostały wykorzystane przez oszustów działających metodą "na żołnierza amerykańskiego" i "na chirurga z Syrii".
fot. pixabay.com / janeb13

Kobiety przelały im pieniądze na wydatki związane z organizacją ich wspólnej przyszłości i opłaty niezbędne do odebrania wartościowych przesyłek. - Fałszywy lekarz wojskowy i amerykański żołnierz odezwali się do mieszkanek naszego miasta poprzez serwisy społecznościowe. Wkrótce pomiędzy znajomymi nawiązały się długie rozmowy, w trakcie których fałszywy lekarz i żołnierz zwierzali się ze swoich planów i uczuć. Pisali między innymi o planach wspólnego życia i powrotu z misji. Kobiety, kierując się sympatią i chęcią pomocy, przelały na rzecz internetowych znajomych znaczne sumy pieniędzy, po czym ich kontakty się urwały - mówi st. asp. Aleksandra Jakubiak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie.

 

Policjanci apelują o rozsądne zawieranie znajomości internetowych. Zasada ograniczonego zaufania, czujność, ostrożność i dystans do otrzymywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszusta.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.08.2020 14:55

Szkoda, że te Panie zostały tak perfidnie oszukane. Współczuję, ale nie można być aż tak naiwnym i łatwowiernym. Parę lat temu zawarłam znajomość przez internet, nigdy nie spotkaliśmy się twarzą w twarz, jedynie wymienialismy maile i SMSy. Po pewnym czasie kiedy temat zszedł na problemy finansowe i zostałam poproszona o udzielenie pożyczki, przestałam odpisywać na jego wiadomości, gdyż czułam że chce mnie oszukać. Który kulturalny człowiek będzie prosił o pieniądze osobę, której nawet nigdy nie widział na oczy? Nie pomyliłam się, nawet nie próbował nawiązać ze mną ponownie kontaktu. W dzisiejszych czasach trzeba być bardzo ostrożnym.

110


wydymany wyborca ~wydymany wyborca (Gość)20.08.2020 19:36

Co jakiś czas w Polsce panoszą się oszustwa na "polityka" i ludzie zawsze się na to oszustwo nabierają, ku uciesze polityków.

60


gość ~gość (Gość)20.08.2020 19:59

Co trzeba miec w glowie zeby wyslac kase komus kogo zna sie tylko przez sms i nigdy sie go nie widzialo na zywo. Zalosne

70


gość ~gość (Gość)20.08.2020 16:09

Tomek?

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat