Oszustwa i podrabianie dokumentów. 87 zarzutów dla pracownicy sądu z Tomaszowa

PolicjaTomaszów Piątek, 30 października 202012 4853
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.
fot. policja

Tomaszowscy policjanci uzyskali informację, że jedna z mieszkanek Tomaszowa może być zamieszana w działalność przestępczą, z której uczyniła sobie stałe źródło dochodu. - Policjanci pogłębiali uzyskaną wiedzę i zbierali materiał dowodowy, który 27 października pozwolił zatrzymać 57-letnią kobietę, do niedawna pracownicę tomaszowskiego sądu – informuje oficer prasowy komendy w Tomaszowie. - Policjanci ustalili, że kobieta pełniła funkcję kierowniczą w jednym z wydziałów tomaszowskiego sądu. W latach 2012 - 2020 nadużywała swoich kompetencji na zajmowanym stanowisku, podrabiała dokumenty, stanowiące podstawę wypłaty środków finansowych będących zwrotami opłat sądowych. Pieniądze te były przelewane na wskazane rachunki bankowe, które należały do niej lub do najbliższych członków jej rodziny. Troje z nich, dwóch mężczyzn i kobieta również zostali zatrzymani. Ustalono, że zatrzymani założyli kilkadziesiąt kont bankowych, na które przelewane były wyłudzone pieniądze.

 

Na konta założone przez 57-latkę wykonano kilkaset przelewów na łączną sumę ponad 511 tys. zł. Policjanci przedstawili kobiecie łącznie 87 zarzutów oszustwa, podrabiania dokumentów i uczynienia sobie z przestępczej działalności stałego źródła dochodu. Kobiecie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zarzuty pomocy w ukryciu środków pochodzących z przestępstwa usłyszały pozostałe osoby zatrzymane w tej sprawie. Grozi za to kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_obiektywny ~gość_obiektywny (Gość)30.10.2020 09:29

Wolne sądy! Konstytucja! ewidentnie widać że to sprawa polityczna. Pewnie zemdleję na przesłuchaniu, później kaucja i zwolnienia lekarskie a sprawa latami będzie się ciągnęła takie złote myśli jak u Romka G.

163


lenny ~lenny (Gość)30.10.2020 09:02

Nic jej nie zrobią. Oszustka z Bełchatowa która brała kredyty na nieświadomych ludzi dalej jest na wolności i śmieje się wszystkim w twarz.

90


mom ~mom (Gość)30.10.2020 11:12

Czy można wierzyć Temidzie ............. oto przykład menelstwa. Sprawdzić wszystkich po linii kumoterstwa, kuluarów itd. itd. Bo tam może być .......... Jedna czarna owca jest ? ? Co z pozostałymi.

60


gość_g ~gość_g (Gość)30.10.2020 10:42

Jes okazia to tsza brac

06


gość_uczciwy ~gość_uczciwy (Gość)30.10.2020 10:58

Jak bym miał taką możliwość też bym tak robił w sumie jak każdy

09


gość_zus ~gość_zus (Gość)30.10.2020 10:25

To jest kropla w morzu..

41


gość_pkij ~gość_pkij (Gość)30.10.2020 08:40

Niejedno życie mogła uratować.

26


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat