Oszuści naciągają na koronawirusa

ePiotrkow Piątek, 13 marca 20202 7601
Od czasu ogłoszenia w Polsce pierwszego przypadku zachorowania na koronawirusa widocznie wzrosła aktywność oszustów – alarmują policjanci. Zdaniem mundurowych wzrost infomacji dotyczących możliwego zarażenia jest na rękę oszustom. Wykorzystują oni strach przed zakażeniem oraz naiwność mniej świadomych mieszkańców.

- Oszuści uaktywnili się między innymi w internecie, gdzie oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Naciągacze podszywają się też pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję - apeluje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.


Na razie policjanci nie odnotowali takich przypadków w naszym mieście, ale zwracają się z apelem do mieszkańców, by ograniczyli zaufanie do osób pukających do drzwi. - Przedstawiciele służb sanitarnych i mundurowych nie odwiedzają nikogo w domu. Jeśli już muszą się u kogoś pojawić, są wyposażeni w strój ochronny. A nie mają takiego ubioru sprzedawcy rzekomo cudownych amuletów czy medykamentów mających zwalczać koronawirusa – dodaje aspirant Gajewska


Każdą próbę oszustwa należy zgłaszać pod numer alarmowy 112.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pała! ~pała! (Gość)13.03.2020 18:23

Warto by takich jak za komuny porządnie spałować!

31


gość ~gość (Gość)13.03.2020 12:14

U mnie są co tydzień i proponują jakieś czasopisma

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat