Oszukiwał metodą "na policjanta"

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 25 listopada 20197 4735
Sąd Rejonowy w Radomsku zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 30-letniego mieszkańca Zgierza, który podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego usiłował wyłudzić pieniądze od mieszkanki Radomska. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i większą czujność
fot.: KPP Radomsko

Radomszczańscy kryminalni tropiąc sprawców  wyłudzenia metodą "na policjanta", w środę ( 21 listopada) zatrzymali 30-letniego mieszkańca Zgierza, który usiłował oszukać 66-letnią mieszkankę Radomska.  Jak ustalili policjanci dzień wcześniej , na stacjonarny nr telefonu pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podając się za siostrzeńca z prośbą o podanie mu adresu, gdyż jak twierdził nie pamiętał go dokładnie. Po chwili pokrzywdzona odebrała kolejne telefony, tym razem od mężczyzny przedstawiającego się za funkcjonariusza CBŚP. Mężczyzna poinformował pokrzywdzoną, że złodzieje chcą włamać się na konto bankowe pokrzywdzonej i pobrać znaczną kwotę pieniędzy. Pod pretekstem prowadzonych działań przez śledczych, sprawca nakłonił radomszczankę do zaciągnięcia kredytu na wskazaną przez niego kwotę. Jednocześnie poinformował pokrzywdzoną, że cały czas będzie z nią w kontakcie do czego potrzebne mu są numery telefonów komórkowych. Pokrzywdzona podała rozmówcy numery telefonu do siebie i do swojego męża, a następnie zgodnie z wytycznymi poszła do banku w celu zaciągnięcia kredytu. Następnego dnia dostała kolejne wytyczne od oszustów. Miała pobrać pieniądze z banku, a  po gotówkę miał zgłosić się do niej rzekomy  funkcjonariusz CBŚP, który następnie miał anulować zawarty przez nią kredyt.

 

Dzięki podjętym przez radomszczańskich policjantów czynnościom nie doszło do przekazania pieniędzy. Zatrzymali oszusta, który obserwował pokrzywdzoną i miał odebrać od niej pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzut, a radomszczański sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aaaa ~aaaa (Gość)29.11.2019 07:43

Za takie perfidne oszustwa powinni walic po 25 lat bezwzględnego wiezienia. Jakby ogłaszali takie wyroki w mediach to by się odechciało cwaniakom takich praktyk...A tak wyłudzi ze 2mln, odsiedzi 3 lata i się smieje...

00


gość ~gość (Gość)26.11.2019 09:12

To w sumie lepiej jakby piramidę finansową założył, albo dotacje wułydził jak agent Tomek, to by mniejszy wyrok dostał

01


g ~g (Gość)25.11.2019 13:44

Trzeźwy bo był z CIA.

04


gość ~gość (Gość)25.11.2019 13:28

A jaka jest metoda na złodzieja?

30


gość ~gość (Gość)25.11.2019 11:20

A czy był trzeźwy?

31


brawo ~brawo (Gość)25.11.2019 11:24

Metoda "na policjanta" okazała się skuteczna tylko nie dla oszusta.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat