Oszukiwał kobiety. Chciał wyłudzić ponad 180 tys. zł

PolicjaTomaszów Niedziela, 22 listopada 20208 6729
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm. Wykorzystywał je do oszustw w Internecie. Usłyszał już pięć zarzutów za oszustwa internetowe oraz próbę wyłudzenia ponad 180 tys. złotych.
fot.: KPP Tomaszów Maz.

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego prowadząc dwa niezależne postępowania dotyczące oszustw internetowych ustalili, że mają one wspólny mianownik - kobiety, które współpracowały z nowo poznanym mężczyzną. Funkcjonariusze dopatrując się podobnego sposobu działania sprawcy opisanego przez pokrzywdzone nabrali podejrzeń, iż mimo różnych danych osobowych może chodzić o tę samą osobę. Ich działania skupiły się na ustaleniu aktualnego miejsca jej pobytu. 16 listopada, mundurowi zatrzymali wytypowanego 31-latka na terenie Tomaszowa. Po ustaleniu i potwierdzeniu autentycznych danych, przedstawiono mu zarzuty oszustwa polegającego na prowadzeniu sklepów internetowych, gdzie sprawca przyjmował wpłaty za sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał i nie przesyłał go do kupujących. 


Ponadto przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa polegającego na próbie wyłudzenia od jednej z warszawskich spółek kwoty ponad 180 tyś. złotych za fikcyjne transakcje. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, iż  mężczyzna bardzo często zmieniał miejsce swojego pobytu, podróżując po terenie całego kraju. Poznane osoby wprowadzał w błąd co do swoich personaliów. Każdorazowo do popełnienia przestępstwa wykorzystywał ten sam mechanizm polegający na nawiązaniu bliskich relacji z kobietami, które prowadziły działalność gospodarczą lub które dawały się nakłonić na jej otwarcie. Obiecując wspólną ,,sielankową” przyszłość namawiał je do udostępnienia kont bankowych, które z kolei wykorzystywał do przyjmowania przelewów za transakcje, z których finalnie się nie wywiązywał.

 

Za oszustwo kodeks karny przewiduję karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a prowadzący połączone postępowanie zabezpieczają kolejne dowody świadczące o tym, iż zatrzymany 31-latek może mieć na swoim koncie o wiele więcej przestępstw, których dopuścił się pod fałszywymi personaliami. Dotychczas zebrany przez policjantów w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do zawnioskowania przez prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku. 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wolf ~gość_wolf (Gość)23.11.2020 11:33

Powiem tak odnośnie tych Pań krotko ! Na świecie co minutę rodzi się jakiś Frajer w tym przypadku to one so nim a Faceta tylko ukarać za oszustwa internetowe

21


gość_cvg ~gość_cvg (Gość)22.11.2020 11:36

Za mała kwota trzeba było iść w miliony jak w sejmie to byś był wolny

130


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.11.2020 21:56

Ciekawe kiedy tego z Gorzkowic złapią ...

20


Jainna ~Jainna (Gość)22.11.2020 20:06

Wcale mi ich nie żal. Puścić go wolno a je pokazać publicznie i wyśmiać :D

80


gość_konrad ~gość_konrad (Gość)22.11.2020 15:36

ZUS robi to samo i nikt go nie oskarża

80


wnioskodawca ~wnioskodawca (Gość)22.11.2020 12:01

Naiwność połączona z zachłannością prowadzi wiele kobiet do ich osobistych tragedii.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat