Oszukana metodą na... kody do doładowań telefonów

PolicjaRegion Wtorek, 19 lutego 20197 4018
700 zł padło łupem oszusta, który udawał serwisanta firmy obsługującej terminale z doładowaniami. W rozmowie telefonicznej z ekspedientką jednego ze sklepów znajdujących się na terenie powiatu opoczyńskiego sprawca wyłudził kody do doładowań na telefony komórkowe.
fot. pixabay.com

Kobieta uwierzyła, że oszust jest tym, za kogo się podaje. Została przez niego poproszona o wygenerowanie kodów i przekazywanie ich przez telefon. Prośbę spełniła, co przyniosło straty w wysokości 700 zł.

 

Policjanci apelują do osób obsługujących terminale doładowujące konta telefonów na karty aby nigdy nie podawały przez telefon informacji zawartych na wydruku doładowania. Serwisanci nigdy bowiem tego nie wymagają. 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)19.02.2019 23:00

Bardzo łatwo trafić do oszusta.Kody doładowujące zostały najprawdopodobniej sprzedane.Znane są przecież kody. Dotrzeć do tych ludzi od kogo kupili,do kogo było dzwonione i po nitce do kłębka...

10


gość ~gość (Gość)19.02.2019 12:34

Podziekujcie krzysiowi

66


Mciekk ~Mciekk (Gość)19.02.2019 12:53

Zadzwonił jakiś gostek, powiedział, że jest serwisantem i prosi o wygenerowanie kodów doładowań, a ona mu zaufała i podała kody????
Nie to, że brak mi empatii, ale jak czytam takie rzeczy nawet mi nie żal takich ludzi.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat