ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oświetlenie świąteczne – nie tylko w charakterze ozdób choinkowych

Czwartek, 20 grudnia 2018 6370
Świąteczna magia nie bierze się znikąd. Przybrane ozdobami choinkowymi drzewko świąteczne to podstawa, ale z pewnością nie wszystko, co będzie nam potrzebne, aby stworzyć nastrojową atmosferę. Niezwykle istotne jest również oświetlenie świąteczne. Myślicie, że lampki choinkowe wystarczą? Nic bardziej mylnego…

Lampki choinkowe – najpiękniejsza ozdoba drzewka świątecznego


Drzewko świąteczne bez lampek choinkowych? Większości z nas raczej trudno wyobrazić sobie taki scenariusz. Bo jak to? Wigilia bez choinki jarzącej się przytulnym blaskiem? Grudniowe wieczory z książką bez nastrojowego oświetlenia w tle? To po prostu zbyt przyjemne, aby z tego rezygnować. Lampki choinkowe już od dawna na stałe wpisały się w świąteczny koloryt, jeśli jednak chcecie w pełni delektować się ich zaletami, warto przestrzegać kilku podstawowych reguł. Powinny być w jednym kolorze czy wielobarwne? Migoczące czy z jednolitym światłem? W jakim kształcie?

 


To zaledwie kilka pytań, na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć przy zakupie lampek choinkowych. Te powyższe to jednak kwestia indywidualnego gustu, dlatego przez chwilę skupmy się na kryteriach praktycznych. Najważniejsze jest to, aby dostosować ilość lampek do wysokości choinki. Przyjmuje się, że przy wysokości 1,5-1,8 m należy wybrać sznur składający się ze 150-200 lampek (lub kilka mniejszych, łącznie dających taką liczbę lampek). I koniecznie pamiętajcie, że w kwestii oświetlenia świątecznego warto nie ograniczać się wyłącznie do lampek choinkowych…

 

 

Świece świąteczne – idealna dekoracja stołu wigilijnego


Świece na wigilijnym stole to kolejna z dekoracji świątecznych, o których warto nie zapominać. To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim niezwykle łatwy i skuteczny sposób na stworzenie nastrojowej atmosfery. Warto tutaj jednak zachować umiar i nie przesadzić z ich ilością. I nie chodzi wyłącznie o to, że światło powinno być dyskretne, ale i o miejsce na blacie stołu – tych 12 potraw wigilijnych musi się przecież gdzieś pomieścić. Pamiętajcie również o tym, aby nie wybierać zbyt wysokich świec świątecznych – tylko niepotrzebnie utrudnią kontakt wzrokowy i rozmowę siedzącym naprzeciw siebie osobom.

 


Świąteczne lampiony i latarenki – prosty sposób na przytulne Święta


Jeśli lubicie dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim, z wielu zalet tych dodatków zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę. Ustawione na parapecie, blatach mebli lub bezpośrednio na podłodze (zwłaszcza te większe), przytulnie oświetlą całe wnętrze. Bo oświetlenie świąteczne to nie tylko ozdoba choinkowa czy sposób na udekorowanie stołu na Święta – warto też zatroszczyć się o całe pomieszczenie, w którym będzie się odbywać kolacja wigilijna i rodzinne spotkania w pozostałe dni świąteczne.


Jakie świąteczne lampiony i latarenki najlepiej wybrać? Dobrze sprawdzają się tutaj modele z ażurowymi ściankami, przez które światło sączy się w niezwykle dyskretny i nastrojowy sposób. W roli świątecznych lampionów świetnie sprawdzają się również te metalowe ze szklanymi ściankami. Oprócz świecy, do ich wnętrza możecie także włożyć niewielką świerkową gałązkę i szyszki, dzięki czemu pokój zyska kolejną dekorację świąteczną. I  pamiętajcie, że szklane lampiony można oświetlić nie tylko świecą czy tealightem, ale i nieco bardziej oryginalnie – niedbale zwiniętym sznurem dekoracyjnych światełek LED lub cotton balls. A skoro już o nich mowa…


Nowoczesne oświetlenie świąteczne – cotton balls i sznury światełek LED


Kolorowe cotton balls już od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością w wystroju wnętrz. I choć trudno byłoby je uznać za stricte świąteczne oświetlenie, mogą się okazać całkiem ciekawym pomysłem na nieco bardziej nowoczesną dekorację świąteczną. Jak wykorzystać je w tym charakterze? Zarówno cotton balls, jak i girlandy dekoracyjnych światełek LED świetnie sprawdzą się w roli świątecznych dekoracji na okno. Wzdłuż lub wszerz okiennej szyby, owinięte wokół karnisza, ułożone na parapecie wraz z innymi ozdobami świątecznymi – możliwości ich wykorzystania jest całe mnóstwo.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat