ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oświetlenie LED w akwarium

Piątek, 29 maja 2020 1463
Oświetlenie w akwarium to jedna z kluczowych kwestii dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zwierzęta potrzebują światła do regulowania rytmu dobowego i prawidłowego funkcjonowania, rośliny wykorzystują je do procesu fotosyntezy. Do oświetlenia naszego zbiornika nie nada się byle jaka żarówka. Poszczególne gatunki roślin i zwierząt wymagają określonych parametrów światła do prawidłowego funkcjonowania. Choć światło w akwarium powinno być jak najbardziej zbliżone do tego, panującego w naturalnych warunkach, postawienie akwarium przy oknie to także zły pomysł. Nabawimy się tylko problemów z glonami.

Oświetlenie do akwarium należy zakupić w dobrym sklepie akwarystycznym. Z wielu propozycji, oświetlenie typu LED jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego zbiornika. Dlaczego?

 

Zalety oświetlenia LED


Jedną z głównych zalet świetlówek LED, która sprawia, że tak często wybiera się to oświetlenie do akwariów, jest fakt, że nie nagrzewają się one. A to oznacza, że nie zmieniają temperatury wody w zbiorniku, nie przegrzewają wierzchniej warstwy wody i nie wpływają negatywnie na życie rybek w akwarium. Są zatem bezpieczne. Drugą kwestią, o której warto wspomnieć jest fakt, że oświetlenie ledowe jest niezwykle wydajne. Zakupiona tasiemka może oświetlać akwarium kilka lat. Co również ważne, oświetlenie takie nie przestaje świecić nagle. Zaczyna powoli wytracać intensywność, co daje akwaryście czas na jego wymianę, a akwarium nie zostaje z dnia na dzień bez oświetlenia.

 

Choć cena świetlówek LED jest wyższa, niż ta, którą zapłacimy za tradycyjne żarówki, są one bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Świetlówki takie zużywają bowiem mniej prądu, zatem oszczędzamy na rachunkach za energię.

 

 

Oświetlenie Led do akwarium morskiego na diodach Cree

 

Szeroki wybór


Oświetlenie LED dostępne w sklepach jest w naprawdę szerokim wyborze. Możemy zakupić świetlówki o barwie ciepłej, zimnej czy neutralnej, łatwo dostosowując je do warunków, jakie chcemy zapewnić w naszym akwarium. LED-y mogą być zarówno światłem głównym, jak i pełnić funkcję oświetlenia dodatkowego. W dobrych sklepach akwarystycznych znajdziemy również oświetlenie LED RGB, czyli taśmy świecące w różnych kolorach, takich jak niebieski, zielony, czerwony czy fioletowy. LED-ami możemy łatwo sterować za pomocą prostego sterownika.

 

Pozwala to na stworzenie niezwykle ciekawego wizualnie akwarium, które możemy z przyjemnością obserwować także w nocy.

W ofercie sklepów znajdziemy oświetlenie LED w różnych wymiarach, tak że łatwo dostosujemy je do potrzeb naszego zbiornika. Jest to świetna propozycja dla każdego akwarysty. 

Led 

Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat