Oświata w powiecie piotrkowskim w dobie pandemii

Region Wtorek, 07 kwietnia 202045 7108
Choć szkoły są zamknięte dla uczniów i nauczycieli to praca nadal się odbywa, tyle, że zdalnie. W okresie pandemii trudno jest monitorować placówki oświatowe, ale to nie znaczy, że takich działań nie ma. W powiecie piotrkowskim sprawy związane z edukacją i kształceniem podlegają w wicestaroście, Dariuszowi Magaczowi.
fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie

Kontakty telefoniczne, wymiana maili to nie wszystko. Spotkania z dyrektorami szkół odbywają się także on-line za pośrednictwem komunikatorów. Nikt nie był przygotowany na taki sposób pracy, stąd poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań w tej nietypowej sytuacji. - Uczymy się wszyscy - podkreśla wicestarosta  Dariusz Magacz. - W przyspieszonym tempie nowych aplikacji, nowych technologii, ale idzie nam coraz lepiej.

 

Powiat Piotrkowski, jako organ prowadzący dla pięciu zespołów szkół w: Bujnach, Czarnocinie, Sulejowie, Szydłowie i Wolborzu, stara się być nie bieżąco w kontakcie w placówkami, aby wspierać ich działania. Mimo iż szkoły są zamknięte od kilku tygodni, to działają.  Już w okresie pandemii nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora ZSCKU w Czarnocinie, p.o. została Marzena Rozpiątkowska.  Słuchaczki kwalifikacyjnych kursów zawodowych ZS CKU w Sulejowie włączyły się  w pomoc, szyjąc maseczki.

 

W kwietniu miała się rozpocząć realizacja projektów  finansowanych przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, niestety trzeba będzie ten termin przełożyć. Każda ze szkół otrzyma dofinansowanie na zakup wyposażenia do nauki zawodów, ponadto będzie mogła przeprowadzić darmowe kursy dla młodzieży.  - Ważne jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży - podkreśla wicestarosta. -  Ale też staramy się, aby po zakończeniu tej społecznej kwarantanny jak najszybciej wrócić do normalności i zapewnić naszym uczniom jak najlepsze przygotowanie do wykonywania zawodu, bo fachowcy będą poszukiwani na lokalnym rynku pracy – dodaje.

 

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.04.2020 19:43

Wiem, że są nauczyciele, którzy angażują się w edukacje swoich uczniów...niestety nie w szkole, do której uczęszczają moje dzieci:((
Mam nadzieję, że nauczyciele będą rozliczeni ze swojej e- pracy po wszystkim! Ci, których praca polegała wyłącznie na wklejanie tematów do samodzielnego opracowania powinni zostać zwolnieni!!!

24


Tia ~Tia (Gość)09.04.2020 12:04

Mam syna. Szkoła techniczna. A do dzisiaj żadnego użycia techniki w kontaktach między szkołą a uczniami. Zupełna laba. Nie mam słów krytyki na ministerstwo edukacji. Totalny blamaż. Tylko wirus i wirusy - one były, są i będą. Nie znikną. A upadek szkolnictwa jest nie do nadrobienia. Z czego się cieszą te twarze na ilustracji? Nie rozumiem.

30


gość ~gość (Gość)09.04.2020 06:22

Jak dla mnie to nauczyciele przeginaja zadają tyle lekcji dzieciom A ciekawe czy tyle zrobią z nimi na lekcji
W NASZEJ SZKOLE TO MALO KTO MA LEKCJE ONLAIN

20


gość ~gość (Gość)08.04.2020 18:40

W jaki sprzęt chcecie wyposażać szkoły? Wystarczy notebook z aplikacją np MsTeams. Za darmo dla edukacji. Problemem jest analfabetyzm technologiczny nauczycieli. Niektórzy nawet maila nie potrafią poprawnie zredagować. Na stronach szkoły podają do siebie mailowy kontakt z błędem przez co e-mail nie dochodzi.

30


gość ~gość (Gość)07.04.2020 13:43

Przecież w większości szkół nie ma żadnych zajęć online. Są przez libruis wydawane polecenia typu ćwiczeniówka zad455 str 643 podręcznik 543 i tak cały czas ani razu moje dziecko nie miało żadnej lekcji online. Opowiadanie srt 434 i odpowiedzieć na pyt. Żadnych wskazówek ani rozwiązań a rodzice radźcie sobie sami. Po co pisać te bzdury. Jeśli są prowadzone lekcje online lub chociaż nagrane na you tobie to proszę powiedzieć gdzie bo tam gdzie chodzi moje dziecko nauczyciel nie kontaktuję się w ogóle.

93


gość ~gość (Gość)08.04.2020 16:15

Proponuję sprawdzić wszystkie szkoły. Ich www i już będzie wiadomo które podstawówki i średnie mają prawdziwe nauczanie online np. przez teamsa czy inny komunikator. A nie tylko zadawane

00


gość ~gość (Gość)08.04.2020 13:40

Co kraj to obyczaj...Co szkoła to inna płaca i inne wymagania... Ten sam organ prowadzący, tylko jednomyślności BRAK!Żenujące????

00


ewe... ~ewe... (Gość)08.04.2020 09:36

Nasze szkoły niestety nie były i nie są gotowe na sytuacje jaka obecnie panuje w naszym kraju, ale nie wrzucajcie wszystkich nauczycieli i szkół do jednego worka pod tytułem -NIC NIE ROBIĄ - bo to niekoniecznie jest prawdą. Zaznaczam, nie jestem nauczycielką ale nauczycieli ze szkoły syna będę bronić. Ok może duża część zadań jest wrzucana na stronę i należy je zrobić samodzielnie, ale raz do dwóch razy w tygodniu syn ma lekcje online i w razie pytań nauczyciele są pod telefonem, można dzwonić. W tym czasie my rodzice musimy pomóc naszym dzieciom i w jakimś stopniu nauczycielom też, przecież nikt z nas nie przewidział, że będzie taka sytuacja...

21


gość ~gość (Gość)08.04.2020 11:17

Coś mi się wydaje że w niektórych szkołach jest nauczanie online. Piszcie może prawdę a nie domysły. Może dziennikarz by sam sprawdził e których szkołach jest nauczanie online i byłby wiadomo

00


gosciu ~gosciu (Gość)08.04.2020 10:50

jak strajk byl to bylo dobrze nikt sie nie martwil ze sie dzieci ni ucza

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat