Ostrzeżenie przed burzami

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 12 czerwca 20211 2341
Grupa "Łowcy Burz Łódzkie" wydała ostrzeżenie pogodowe dla województwa łódzkiego przed burzami. Mogą im towarzyszyć intensywne zjawiska atmosferyczne. Stan ostrzegawczy obowiązuje w sobotę (12.06) od godzin południowych do godz. 23.00.
fot. Łowcy Burz Łódzkie

Jak informują Łowcy Burz: "dziś przez nasze województwo będzie przemieszczał się front chłodny, któremu będą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Możemy się spodziewać przejścia przez województwo struktur liniowych, ale także mogą pojawić się burze o charakterze superkomórki. Prognozowane jest pojawienie się komórek burzowych przed, jak i za frontem atmosferycznym. Podczas dzisiejszych burz głównymi zagrożeniami będą porywy wiatru oraz opady gradu. Burze będą przemieszczać się dość szybko z północnego-zachodu. Wiatr może osiągać wartości do 90 km/h, lecz lokalnie mogą być wyższe. Dzisiejsze burze ze względu na sporą zawartość wilgoci w powietrzu będą uwodnione, co może doprowadzić do lokalnych podtopień. Prognozowane są również opady gradu do 3 cm średnicy. Ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia struktur liniowych możemy spodziewać się dziś chmur szelfowych na czele burzy. Obserwujcie niebo i miejcie na uwadze dzisiejsze zagrożenia, planując wypoczynek na świeżym powietrzu!"

 

Zdjęcia i filmy zjawisk atmosferycznych można wysyłać na grupę Łowcy Burz Łódzkie - Fani i pasjonaci meteo.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Łowca pietruchy ~Łowca pietruchy (Gość)12.06.2021 14:29

Ci łowcy to niech idą łowić kaszanke w mięsnym,sralis margalis będzie po raz kolejny a nie burza

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat