Ostatnie pożegnanie legendy zapasów

Strefa FM Czwartek, 25 czerwca 20200 10299
Zapaśnicy, sportowcy i działacze pożegnali zmarłego w sobotę Stanisława Łuczyńskiego, legendę piotrkowskich zapasów. Wybitny sędzia olimpijski spoczął na cmentarzu przy ul. Partyzantów.

Ładuję galerię...

Po zakończeniu uroczystości pogrzebowych wspominali go koledzy.


- Był wspaniałym człowiekiem, dobrym kolegą. Pamiętam jak razem trenowaliśmy na Sokole. Miałem wtedy 14 lat, a Staszek był o dwa lata starszy. To taka "stara szkoła", bo Staszek chętnie dzielił się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami - wspominał Szczepan Rel, były zapaśnik Piotrcovii.


Z kolei Mirosław Pikierski, członek zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego i prezes Łódzkiego Związku Zapaśniczego wspominał sędziego jako legendę nie tylko piotrkowskich mat, ale i ogólnokrajowych. - Pamiętam jak zaczynałem uprawiać ten sport na początku lat 60., to Stasiu zawsze był obecny na wszystkich imprezach zapaśniczych. Był sędzią najwyższej kategorii, sędziował na Igrzyskach Olimpijskich, ale przede wszystkim był wzorem dla innych, młodszych sędziów - mówił prezes ŁZZ.


Stanisław Łuczyński był pierwszym piotrkowskim sędzią podczas igrzysk olimpijskich. Sędziował zawody zapaśnicze w 1988 roku w Seulu. Pełnił też funkcję prezesa Okręgowego Związku Zapaśniczego w Piotrkowie. Zmarł 20 czerwca. Miał 79 lat.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat