Ostatnie pożegnanie Anny Czapczyk

ePiotrkow Poniedziałek, 29 czerwca 20201 8733
Pożegnaliśmy Annę Czapczyk, działaczkę opozycji antykomunistycznej, wieloletnią członkinię Solidarności oraz wolontariuszkę, zaangażowaną w działalność Oratorium św. Antoniego przy klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie. W ostatniej drodze towarzyszyli jej rodzina i bliscy, a także osoby, z którymi współpracowała na różnych płaszczyznach swojej aktywności.

Ładuję galerię...

Podczas ostatniej drogi Anny Czapczyk jej życie wspominali bliscy. Nam o zmarłej opowiedział też Piotr Grabowski, były radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Współpracowałem ze świętej pamięci Anną w latach 90. i po roku 2000 zarówno w Prawie i Sprawiedliwości, jak też w Solidarności. Najbardziej żałuję, że nie został wykorzystany jej nieprawdopodobny potencjał intelektualny. Ona była predysponowana do zajmowania najwyższych stanowisk w Polsce, wojewodów, ministrów. Jednocześnie była też jednak człowiekiem niepokornym i stanowczym oraz ideowym. Od zawsze kwestionowała ustalenia tak zwanej "Republiki Okrągłostołowej" i dlatego ten potencjał nigdy nie został wykorzystany tak jak być powinien. Naprawdę bardzo żałuję, bo świętej pamięci Anna była niezwykle merytoryczną osobą. 

 

Anna Czapczyk miała 64 lata. Została pochowana na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w Piotrkowie. Pogrążonej w żalu rodzinie składamy najszczersze kondolencje.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)30.06.2020 08:36

wyrazy współczucia rodzinie.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat