Ostatnie dni konsultacji w sprawie sulejowskiego targu

ePiotrkowRegion Sobota, 02 stycznia 202126 3609
Władze Sulejowa chcą rozbudować, szczycący się przeszło 600 letnimi tradycjami targowisko. O tym, jak w przyszłości będzie wyglądał obiekt przy ul. Targowej zadecydują sami sulejowianie, którzy jeszcze do 4 stycznia mogą dzielić się swoimi opiniami w ramach trwających konsultacji społecznych.
fot. sulejow.pl

 

Urząd Gminy Sulejów zapowiada starania o pozyskanie kolejnych zewnętrznych funduszy na rozbudowę targowiska i informuje o zakresie planowanych prac na swojej oficjalnej stronie.


- Chcielibyśmy utwardzić pozostałą część targowiska, a tam gdzie będzie to możliwe, zasadzić rośliny, drzewa i krzewy oraz utworzyć system wodno-ściekowy, poprzez wybudowanie studni chłonnych. Ponadto zamierzamy również zadaszyć część terenu, zainstalować tam lampy solarne, zmodernizować budynek sanitarny, wyznaczyć chodniki i miejsca parkingowe. W tym miejscu zaplanowaliśmy też instalację elementów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych, stojaków na rowery, wiat ze stołami i ławkami.

Osoby, które chcą podzielić się swoją opinią na temat rozbudowy targowiska mogą to zrobić za pośrednictwem specjalnej platformy konsultacyjnej: sulejow.konsultacjejst.pl.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bbbbb ~bbbbb (Gość)06.01.2021 14:26

Trochę to dziwne, bo przy większości wypowiedzi zawsze stawiana 1 łapka w dół. Ktoś jest oburzony na te wpisy.

30


Otto ~Otto (Gość)04.01.2021 12:24

Urząd to bierze udział w jakiejś akcji promocji i reklamy firm na swojej stronie ? Firmy wykonają w zamian takie zazielenianie placu gratis dla miasta i mieszkańców ? Jeśli tak to jestem na tak. Za gratis zawsze należy przyjąć i zrobić, a za ciężką kasę to wstrzymałbym się. Reklamowanie prywatnych firm na stronach urzędów państwowych to chyba nie jest dopuszczalne ? Z daty wynika, że trwa to od 19.08.2020 ? Ciekawe kto to wymyślił ?

62


wagabunda ~wagabunda (Gość)04.01.2021 11:52

Pytanie mam jedno czy po modernizacji i zrobieniu takich cudów jakich nie ma na targowiskach w bogatej części Europy ( odwiedziłem dziesiątki w różnych krajach ) będzie stać sprzedających na opłacenie placowego ? Zagwarantujecie tym handlującym, że opłaty nie wzrosną ? Gdzie wy żyjecie i w jakiej rzeczywistości ?

61


jednak ~jednak (Gość)04.01.2021 08:30

czy rada dalej /drze koty/ z wojtkiem ? on chociaż robi i zmienia oblicze sulejowa ,to co jest robione pozostanie ,może jeszcze nowe miejsca pracy powstaną ,a co poprzednicy zrobili i /amatorzy/ na stanowisko wojtka ? są nie właściwe decyzje -OPŁATY ZA ŚMIECI i to należy skorygować ,ale należy docenić to co już zrobione i jest robione ,,,,,,,,

46


wkrw ~wkrw (Gość)05.01.2021 12:19

Taaakaaa gmiiinaaa! Ta gmina to jakiś dramat, nie ma szczęścia do włodarzy. Sam Sulejów to jakiś koszmarny Obrzydłówek, chałupy poklejone na ślinę i sznurek, niczym jakieś kurne chaty, syf i malaria za przeproszeniem, a w sezonie grzewczym to burmistrz powinien w gratisie każdemu w tym "mieście" przebywającemu fundować maski pgaz, tam trudno oddychać! Widoczność przy wilgotnej pogodzie jak w kominie! Przemilczę "dbanie" o wsie podległe tej władzy. Przyzwoitym na oko miejscem w Sulejowie jest Plac Straży (choć były i są bardziej pilne inwestycje) i plac zabaw przy Szkolnej, na tym koniec.

41


nnn. ~nnn. (Gość)03.01.2021 11:29

Gratuluje Wam Sulejowianie. U nas w Piotrkowie też "naprawili" targowisko przy Targowej. Was burmistrz wprowadzi od razu w XXII wiek. Coś tam ,tam będzie drożej ale ,zadaszenie będziecie mieli....I pomyślec ,że targowisko ma ponoć 600 lat i nikt na to nie wpadł żeby zadaszać...wizioner ,wizioner...

132


xd ~xd (Gość)04.01.2021 13:17

To są jaja i mydlenie oczu dla szmatki gatki. Wojtuś jest w tym znakomity. Dochody, miejsca pracy lud się domaga...

81


ja ~ja (Gość)03.01.2021 19:45

Dobrze, że tyle nowych inwestycji.
Szkoda tylko, że do domu jadę po dziurach, bo nie mam ulicy, ani chodnika jak przystało na XXI wiek.
Nie mam nawet kanalizacji, gazu, światłowodów itp.
Uważam, że takie inwestycje powinny być w pierwszej kolejności.

121


Amigo ~Amigo (Gość)02.01.2021 19:57

Jaja jakieś. 2 stycznia ogłaszają, że konsultacje do 4 stycznia ?

91


eureka ~eureka (Gość)03.01.2021 20:00

Pytam po co ? Przecież już dziś jest coraz więcej miejsc pustych ? Ta władza i tak wszystkich dobije po to, aby była micha ryżu na obiad czy tego nie rozumiecie co jest grane i kto rządzi ? 30 lat i jeszcze nie zatrybiliście ?

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat