Ostatnia droga Andrzeja Prochonia

ePiotrkowRegion Sobota, 20 czerwca 20201 11189
W sobotnie (20 czerwca) przedpołudnie odbył się pogrzeb Andrzeja Prochonia, byłego przewodniczącego Samoobrony. Pożegnały go setki osób.

Ładuję galerię...

Andrzej Prochoń był organizatorem wielu protestów rolniczych i aktywnie działał w miejscu swojego zamieszkania. Kapłan głoszący kazanie podkreślał, że zmarły był człowiekiem czynu. - Andrzej Prochoń chciałby nam powiedzieć, że warto żyć dla innych. On tak żył i my tak go zapamiętamy. Był człowiekiem, który na każdą naszą prośbę miał tylko jedną odpowiedź: "Nie ma sprawy". Chociażby załatwienie tej sprawy było trudne to na pana Andrzeja mogliśmy zawsze liczyć. Gdy coś obiecał to musiał to zrobić. Był bardzo konsekwentny w swoim działaniu. Warto przypomnieć, że troszczył się też o rolników i mieszkańców swojej wioski, której był sołtysem. Chciał im zapewnić lepsze życie. Angażował się wszędzie tam, gdzie trzeba było pomóc.

 

Andrzej Prochoń zmarł w nocy z wtorku na środę. Jego pogrzeb odprawiono w kościele p.w. św Stanisława Kostki w Karlinie. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antys ~antys (Gość)21.06.2020 09:13

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat