Ostatni trening naszej olimpijki w rodzinnym mieście

ePiotrkowTomaszów Wtorek, 30 stycznia 20181 3518
W tomaszowskiej Arenie Lodowej w środę odbył się ostatni trening Karoliny Bosiek - jedynej reprezentantki naszego regionu - przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. Niedługo po nim rozpoczął się briefing prasowy z udziałem zawodniczki, trenera Wiesława Kmiecika, byłego tomaszowskiego łyżwiarza Jaromira Radke oraz prezydenta Tomaszowa Marcina Witko.
UM Tomaszów Mazowiecki

- Tomaszów Mazowiecki dzisiaj pęka z dumy. Mamy swojego reprezentanta na Igrzyskach Olimpijskich. Karolina osiągnęła wielki sukces, a dziś jedzie zdobywać doświadczenie. To jest fenomen ponieważ Karolina jest najmłodszą zawodniczką w historii polskiego łyżwiarstwa, która reprezentuje kraj na olimpiadzie. Już dzisiaj gratulujemy zawodniczce, trenerowi i całemu środowisku łyżwiarskiemu tak wielkiego sukcesu - podkreślał prezydent Witko.


Jaromir Radke dodał, że mimo młodego wieku Karolina jest już doświadczoną zawodniczką i na olimpiadzie na pewno poradzi sobie świetnie. Z kolei trener Wiesław Kmiecik zauważył, że jej tegoroczny wynik - 4:03 na 3 km, jest najlepszym w tym roku na świecie wśród juniorek i że ma nadzieję na to, że uda się jej wystąpić także w drużynie. Na pytanie co jest mocną stroną Karoliny odpowiedział krótko - wszystko.


- Motoryka, technika, mentalność, podejście do tego co robi, wszystkie te elementy są u Karoliny na bardzo wysokim poziomie. Jej tegoroczny czas na 3 km jest najlepszym w tym sezonie w Polsce, a w ostatnim Pucharze Świata juniorek odniosła cenne zwycięstwo, co tylko potwierdza jej dobrą dyspozycję.


Na dobry występ tomaszowianki będą zapewne liczyć wszyscy kibice, ale zawodniczka ze spokojem podchodzi do tematu - Wiem, że włożyłam dużo serca i wiele wyrzeczeń by pojechać na te igrzyska. Nie spodziewałam się, że uda się to już w tym roku, ale jestem zadowolona i szczęśliwa. Mam nadzieję, że szczyt formy przyjdzie podczas występów olimpijskich, ale jeśli tak się nie stanie to trudno. Jest wiele zawodniczek starszych i bardziej doświadczonych ode mnie, które prezentują wysoką klasę, ale będę się starała być jak najbliżej nich. Cztery lata temu kiedy żegnałam naszych olimpijczyków wylatujących do Soczi, pomyślałam sobie, że fajnie byłoby pojechać na takie igrzyska i właśnie moje marzenia się spełniają - powiedziała wyraźnie wzruszona zawodniczka.


Karolina Bosiek pierwsze starty na Igrzyskach Olimpijskich zaliczy jeszcze przed ukończeniem 18 lat. Już 10 lutego wystąpi na dystansie 3000 m, a 14 lutego na dystansie 1000 m. Ma także szansę na występ w rywalizacji drużynowej, która rozgrywać się będzie 21 lutego, dzień po jej urodzinach.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AZS AZSranga30.01.2018 19:08

Należy życzyć Pani Karolinie osiągnięcia wyników, które pozwolą na stwierdzenie, że nominacja olimpijska była w pełni uzasadniona.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat