Ostatni koncert 50 dni Muzyki Kameralnej

Muzeum Piotrków Sobota, 11 maja 20190 1353
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert gitarowo - fortepianowy pt.: „Muzyczne echa Hiszpanii i Włoch na 88 klawiszy i 6 strun”.

Ładuję galerię...

Koncert wieńczący 50 dni Muzyki Kameralnej odbędzie się w niedzielę (12 maja) o 17.00 w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. W programie znalazły się utwory kompozytorów Hiszpanii, Włoch oraz tych, którzy inspirowali się muzycznymi tradycjami wspomnianych krajów. Utwory wykonane zostaną przez duet w składzie: Lapo Vannucci – gitara i Luca Torrigiani – fortepian.

 

Lapo Vannucci i Luca Torrigiani  stworzyli duet w 2010 roku. Obaj ukończyli Konserwatorium im L. Cherubini’ego we Florencji. Uznani muzycy i pedagodzy koncertują na całym świecie. Jako duet wystąpili m.in. z orkiestrami: "Filarmonic Botosani", "Ion Dumitrescu", "Mihail Jora", "Orquesta Sinfónica del Estado de Mexico", "EurOrchestra" czy "Orchestra Sinfonica di San Remo". Krytycy muzyczni podkreślają niezwykłą współpracę muzyczną między dwoma różnymi instrumentami oraz harmonię i dbałość o dźwięk.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat