Ostatni dzwonek na złożenie PIT-a

ePiotrkow Poniedziałek, 30 kwietnia 20182 2331
W poniedziałek, 30 kwietnia, mija termin składania deklaracji podatkowych. PIT za 2017 rok możemy rozliczyć elektronicznie, przy pomocy odpowiednich formularzy, bądź ręcznie. Spóźnialscy muszą się liczyć z karami.

- Na tydzień przed końcem składania zeznań, swoich PIT-ów nie złożyło jeszcze 12.500 podatników - mówiła na antenie Radia Strefa FM Joanna Gniewaszewska - Durska, zastępca naczelnika piotrkowskiego Urzędu Skarbowego. - Drogą elektroniczną rozliczyło się aż 82 % naszych podatników - dodaje.

 

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie rozliczyli się z Urzędem Skarbowym, w ostatnim dniu kwietnia jest on czynny do godziny 18:00. Ci, którzy nie zdążą złożyć PIT-a osobiście będą musieli do zrobić drogą elektroniczną do godziny 24:00. Potem trzeba się liczyć z karami. A te mogą wynieść od 210 zł do 4.200. Możemy też skorzystać z tzw. czynnego żalu. O czynnym żalu mówi art. 16 § 1 kodeksu karnego: "Nie podlega karze za przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe sprawca, który po popełnieniu czynu zabronionego zawiadomił o tym organ powołany do ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu." Ale trzeba to zrobić zanim zgłosi się do nas Urząd Skarbowy.

 

Urząd Skarbowy w Piotrkowie 2 maja będzie otwarty do 15:30, 4 maja urzędnicy nie będą pracować.

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.05.2018 20:57

Pozdrawiam panią ze sklepiku której upadła bułka na mokrą podłogę i jakby nic pewnie popchła jakiemuś klientowi.

00


Witek ~Witek (Gość)30.04.2018 14:24

Za komuny nie było czegoś takiego jak rozliczanie podatku i marnotrawienie papieru na składanie deklaracji. Z czego się rozliczać skoro państwo zabiera odpowiednie sumy za każdy miesiac

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat