Ostatni dzień na złożenie PIT-a za 2018 rok

ePiotrkow Poniedziałek, 29 kwietnia 20192 2527
Do 30 kwietnia musimy się rozliczyć z fiskusem i złożyć zeznanie podatkowe za 2018 roku. W tym roku Ministerstwo Finansów przygotowało pozytywną niespodziankę dla milionów Polaków. Ci, którzy mają do złożenia PIT -37 (dochody z umów o pracę i umów cywilnoprawnych) teoretycznie nie muszą nic robić. Od 15 lutego w usłudze "Twój e-PIT" czekają na nich ich wstępnie wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową zeznania, i jeśli podatnik do końca kwietnia tego zeznania nie poprawi, nie odrzuci czy nie złoży innego - formularz z usługi 30 kwietnia zostanie uznany za złożony. Ci, którzy składają PIT-36 muszą to zrobić sami.
fot.pixabay.com

W poprzednich latach ostatnie dni kwietnia to był momentami prawdziwy Armagedon w urzędach skarbowych. Odkąd jednak Polacy przekonali się do elektronicznej formy rozliczania sytuacja się zmieniła.

 

- Obecnie mamy 94 % zeznań złożonych w formie elektronicznej. Każdy może to zrobić w domu, z własnego komputera, więc nie musi przychodzić do Urzędu Skarbowego. Myślę, że we wtorek dużo osób z papierowymi deklaracjami w naszej sali nie będzie – mówiła w Radiu Strefa FM Joanna Gniewaszewska – Durska, z-ca naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.

 

W poniedziałek 29 kwietnia piotrkowska skarbówka otwarta będzie w godzinach  7:30 – 18:00, a we wtorek od 7:30 do 15:30. W czwartek 2 maja Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim  będzie nieczynny.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)30.04.2019 19:41

A ja polecam system e-deklaracje. Nie żaden e-PIT, czyli ta "nowość", tylko e-deklaracje! Działa od kilku lat i można się jeszcze do północy rozliczyć.

10


X2 ~X2 (Gość)29.04.2019 10:09

Tylko papierowa forma PIT żadnego internetu

05


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat