Osiem kilometrów rowerowej trasy już niebawem

ePiotrkow Środa, 12 marca 20146 4325
Bełchatowskie starostwo rozstrzygnęło przetarg na wykonanie prawie ośmiokilometrowego powiatowego szlaku rowerowego na odcinku Słok – Góra Kamieńsk. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już pod koniec czerwca tego roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowego szlaku rowerowego. Koszt prac to ponad 453 tysiące złotych.

Inwestycja będzie polegać na wykonaniu ekologicznego szlaku rowerowego wzdłuż rzeki Widawki, od zbiornika Słok do drogi Kalisko – Łękińsko. Całkowita długość szlaku rowerowego to 7,789 km, szerokość to 2 metry. Trasa gruntowa będzie miejscami utwardzona tłuczniem, powstaną dwa zadaszone miejsca postojowe ze stołami i ławkami. Trasa będzie wiodła wzdłuż zbiornika Słok, następnie wzdłuż koryta Widawki i koło wjazdu na górę łączyć się będzie ze ścieżkami Góry Kamieńsk. Dzięki temu powstanie ciekawa i urozmaicona trasa rowerowa, doskonała do rodzinnych wycieczek. Po drodze będzie można podziwiać krajobrazy przyrodnicze powiatu bełchatowskiego, jak i widoki obiektów przemysłowych- kopalni i elektrowni.

Istniejąca powiatowa ścieżka rowerowa, która zaczyna się zaraz za granicami miasta Bełchatowa i wiedzie wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej do kopalni i elektrowni, zahacza o ośrodki wypoczynkowe Wawrzkowizna i Słok i po ośmiu kilometrach kończy się przy brzegu zbiornika Słok. Dzięki tegorocznej inwestycji zostanie przedłużona właśnie aż do Góry Kamieńsk. Łącznie rowerzyści będą mogli powiatową trasą rowerową przejechać około 16 kilometrów. Powiat w poprzednich latach wybudował także ponad pięciokilometrowy odcinek ścieżki rowerowej od Domiechowic do Parzna.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cze ~cze (Gość)13.03.2014 13:21

"Piotrkowianin2" napisał(a):


No to chyba nie o tej samej drodze mówimy. Sporo jeżdżących i biegających. Ale ja sie już przyzwyczaiłem, że wszystkim się nie dogodzi.

20


Piotrkowianin2 ~Piotrkowianin2 (Gość)13.03.2014 08:43

"cze" napisał(a):

no jezeli chodzi ci o ta przez las to jak jest susza to sie stoi w piachu a jak troche popada to bloto. REWELKA

21


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.03.2014 08:17

"ojej" napisał(a):
A ja czekam na ścieżke do zalewu, ale już pewnie się nie doczekam, a jak się doczekam, to stary już będę i na rower nie wlize

Zawsze możesz kupić coś takiego: http://rowertolek.pl/rowery/rower_trojkolowy_duzy24_cale_bez_przerzutki/1.pl.0.htm :)
Uwaga: wpis zawiera lokowanie produktu. ;)

Komentarz był edytowany przez autora: 13.03.2014 08:18

10


cze ~cze (Gość)12.03.2014 19:45

"pikabu" napisał(a):


Jadąc przez Wierzeje, można spokojnie ładną drogą dojechać praktycznie do zalewu. A bezpośrednio tą drogą wjeżdżamy do Barkowic. Trzeba tylko chcieć.

36


ojej ~ojej (Gość)12.03.2014 18:57

A ja czekam na ścieżke do zalewu, ale już pewnie się nie doczekam, a jak się doczekam, to stary już będę i na rower nie wlize

31


pikabu ~pikabu (Gość)12.03.2014 15:08

A oczywiście Piotrków przez tyle lat nie potrafi zrobić ścieżki rowerowej do Sulejowa lub zalewu, nie no po co.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat