Osiem bramek polonistów

Strefa FM Sobota, 13 kwietnia 20197
Podopieczni Roberta Grzesiuka pokonali w sobotę LKS Mniszków 8:0 (3:0). Już do przerwy piotrkowianie zdobyli trzy bramki, w drugiej połowie strzelili pięć kolejnych. Po raz kolejny hat-tricka ustrzelił Mateusz Jakubiak, tymczasem zawodnicy Concordii swojego meczu nie rozegrali, ponieważ rywal nie dojechał na to spotkanie.

Obydwa zespoły dzieli kilkadziesiąt punktów w ligowej tabeli i na boisku było tę różnicę widać, piotrkowianie mogli zdobyć więcej niż osiem bramek, trenera Polonii cieszy jednak fakt, że po raz kolejny jego zespół nie stracił żadnego gola.

- Cały czas pracujemy nad grą z kontry, ten element chcemy jeszcze bardziej udoskonalić, wtedy będziemy jeszcze groźniejsi – powiedział Robert Grzesiuk.

- Mam nadzieję, że w tym sezonie zdobędziemy sto bramek, ale najważniejsze, żeby jak najmniej tracić. Po kontuzji czuję się coraz lepiej, mam nadzieję, że po awansie do IV ligi wrócę do dawnej dyspozycji – podsumował Eryk Sulikowski, który strzelił w tym meczu dwa gole.

Po sobotnim zwycięstwie Polonia ma już dziesięć punktów przewagi nad drugim w piotrkowskiej okręgówce Świtem Kamieńsk. Po świątecznej przerwie piotrkowianie zmierzą się na wyjeździe z LUKS Gomunice.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 8:0 (3:0) LKS Mniszków

(15’, 75’ Eryk Sulikowski, 21’, 49’, 89’ Mateusz Jakubiak, 45’, 62’ Adrian Malicki, 79’ Patryk Grzzesiuk)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Blażejewski (46’ Kulbat), Kukułka (65; Magiera), Lenarcik (79’ Cieślik), Jakubiak, Malicki (73’ Patryk Grzesiuk), Nowaczyk, Kugiel (52’ Jagodziński), Bąbol, Sulikowski, Bykowski (46’ Lewandowski), Wiśniewski.

W sobotę kolejny ligowy mecz mieli też rozegrać zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, ale reprezentanci Alfy Kleszczów nie dojechali na to spotkanie.