Osadzeni pomagają w mediatece

ePiotrkow Środa, 22 maja 201920 7092
Ośmiu osadzonych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie (a właściwie z oddziału zamiejscowego AŚ w Goleszach) pomaga w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej do mediateki.

Ładuję galerię...

O pomoc do dyrekcji Aresztu wystąpiła Renata Wojtczak, dyrektor MBP w Piotrkowie. - Do końca tygodnia (najpóźniej do poniedziałku) będą przywiezione do mediateki wszystkie książki z wypożyczalni i oddziału dla dzieci – mówi. - Potem trzeba wykonać ogromną pracę – poukładać to wszystko w odpowiednim porządku, a to oznacza wszystkie ręce na pokład, czyli „bibliotekarze do półek”. Pomoc osadzonych bardzo usprawniła nam pracę. Męskie wsparcie okazało się bardzo pomocne.

 

Nie każdy osadzony może pomagać w bibliotece. Do pracy zostali wyznaczeni ci z tzw. pozytywną prognozą kryminologiczno-społeczną, sporządzoną na podstawie wywiadów środowiskowych przez dział penitencjarny – wychowawców i psychologów. - Dopiero, kiedy jesteśmy pewni, że osadzony właściwie wykorzysta czas poza zakładem karnym, decydujemy się na skierowanie go do pracy bez konwojenta – mówi por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie.


A to oznacza, że ośmiu osadzonych, którzy pomagają przenosić książki, to osoby cieszące się zaufaniem służby więziennej, pracujący bez nadzoru. Jednym z nich jest Wiesław. - Na co dzień pracujemy w gospodarstwie w Goleszach, przy pomidorach, przy ogórkach, kartoflach, sałacie - mówi mężczyzna. - To, że jesteśmy tutaj w bibliotece to dla nas nagroda za dobre sprawowanie. Chcemy pomóc, robimy to dla Piotrkowa.


- Praca ma funkcję resocjalizacyjną, osadzeni chcą naprawić swoje winy, chcą się zmienić i udowodnić nam, że zasługują na drugą szansę – dodaje rzecznik Aresztu. - Dzięki pracy budują pozytywną opinię na swój temat. To im pomoże w ubieganiu się o warunkowe zwolnienie w przyszłości. Mamy wielu osadzonych, którzy dopiero teraz nabywają nawyku pracy. Areszt chce pomagać lokalnej społeczności, dlatego odpowiedzieliśmy na pismo pani dyrektor i prezydenta miasta.


W ośrodku w Goleszach przebywa 70 skazanych, wszyscy pracują.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)24.05.2019 04:04

Czy według pomagających lub gości, budynek mediateki również koresponduje ze starym miastem i otoczeniem ? Czy tylko obecny prezydent widzi takie rzeczy swoimi oczyma ?

10


gość ~gość (Gość)23.05.2019 17:55

Osobo która piszesz na temat kosztow utrzymania więźnia tak na prawdę gówno wiesz! I nie wypowiadaj się na ten temat. Zrobili coś "za darmo" bo jasna rzecza jest to, że im za to nie zapłacą, w ten sposób odrabiaja swoje kary.

14


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:38

Szkoda że pani dyrektor nie powiedziała jak od dwóch tygodni bibliotekarki harują. Szkoda że o tym nie napisze epiotrkow, tylko o gościnnych występach więźniów.

44


gość ~gość (Gość)23.05.2019 10:38

"Powinni odbywać karę a nie pracować za darmo" Odbywanie kary nie jest za darmo. Utrzymanie każdego więźnia kosztuje i to niemało. Płacimy za to wszyscy, więc jeśli więźniowie mogą choc część odpracować to powinni to robić. Tym bardziej, że odciąża to załogę, która ma co robić.

80


klara y ~klara y (Gość)23.05.2019 08:31

Ale będzie pięknie.

51


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:51

Ale ja jestem bibliotekarską, więc wiem o czym mówię i jakoś tłumów do pomocy nie widzę.

34


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:53

Przyjdziesz to ocenisz

03


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:48

G to jest twój komentarz. Ekspert z Bożej łaski.

13


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:47

Jak Ci żal bibliotekarek to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby zgłosić się do pomocy. Pani dyrektor z pewnością chętnie przyjmie każdą pomoc.

51


gość ~gość (Gość)22.05.2019 19:45

A wielkie G będzie. Książki nie mieszczą się na półkach brakuje regałów, bo najważniejsze są krzesła i leżanki.

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat