Orły i sokoły zachwyciły piotrkowian

Strefa FM Sobota, 09 września 20170 3783
Orły, sokoły, sowy i kruki można było podziwiać na piotrkowskim Placu Pofranciszkańskim. Pokaz dzikiego ptactwa poprowadził sokolnik z Bełchatowa, Krzysztof Domański. Można było przyjrzeć się ptakom z bliska, pogłaskać je i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Ładuję galerię...

- Sokolnictwem zajmuję się od ponad 20 lat. Biorę udział w łowach ogólnopolskich i międzynarodowych. Piotrkowianom zaprezentowałem dwa orły - przedniego i stepowego, sokoły białozory i rarogi, płomykówkę, puchacza europejskiego, kruka i myszołowa - opowiadał Krzysztof Domański.

Nie zabrakło ciekawostek na temat trybu życia ptaków, a także anegdotek z pracy sokolnika. Piotrkowianie dowiedzieli się, że ptaki drapieżne wykorzystywane są podczas polowań na lisy, zające i... sarny.

Pokaz wzbudził duże zainteresowanie zwłaszcza wśród dzieci. - Mogłam potrzymać sówkę, przytulić ją i zrobić sobie z nią zdjęcie - cieszyła się jedna z młodszych mieszkanek Piotrkowa.

 

Pokaz odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania „EkoEdukacja – edukacja ekologiczna dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego”.

 

fot. Milena Nowakowska


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat