Oreada przypomina o sobie live video sesją!

Strefa FMRegion Czwartek, 17 grudnia 20204 1627
Pochodząca z Woli Moszczenickiej Oreada w marcu tego roku wydała debiutancką płytę i choć pandemia mocno wpłynęła na plany zespołu, grupa właśnie opublikowała fragment koncertu, który odbył się w październiku w Krakowie w ramach cyklu koncertów Lunety Nocą.
fot. materiał prasowy zespołu Oreada

W marcu, tydzień przed odwołaniem wszystkich wydarzeń kulturalnych w Polsce, Oreada wydała swoją debiutancką płytę pt. „Mówili mi ludzie” i świętując swoje czwarte urodziny, zagrała pierwszy z wiosennej trasy koncert. Choć epidemia pokrzyżowała artystom plany koncertowe (w tym sezonie Oreada miała wystąpić ponad 60 razy), to zespół zdążył zaangażować się w kilka wydarzeń online, zająć I miejsce podczas 2. Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej Domówka, a w czasie od lipca do października zagrać kilkanaście koncertów plenerowych i klubowych z udziałem publiczności (w tym swój setny koncert!). Utwór pt. „Głos”, czyli singiel zapowiadający debiut OREADY, trafił do kilku list przebojów, a sam album spotkał się z uznaniem wielu recenzentów i redaktorów.

 

W najnowszej live video sesji zarejestrowanej podczas ostatniego jesiennego koncertu Oready usłyszeć można pochodzące z debiutanckiej płyty dwa utwory: „Kostki lodu” oraz „Złudzenia”, a także pierwszą autorską kompozycję zespołu, czyli „Nieobecną” i towarzyszącą muzykom najkrócej – piosenkę pt. „Obłędny las”: https://bit.ly/Oreada_LunetaNocą. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu koncertów „Luneta Nocą” będących alternatywą dla ludzi szukających nowych nurtów i jakości w muzyce, zmęczonych mainstreamem. Oreada wzbogaciła więc kanał Lunety Nocą na YouTube dołączając do zespołów i artystów takich, jak: LOR, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Sonbird, Salk, Paweł Izdebski czy Romantic Fellas.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Filipek ~Filipek (Gość)17.12.2020 18:45

No i nie z Moszczenicy, tylko z Woli Moszczenickiej! Z tej Woli Moszczenickiej, co nie ma kościoła. Bo kościół jest w Moszczenicy!

30


gość_ukrainczykzjarostow ~gość_ukrainczykzjarostow (Gość)17.12.2020 15:24

A kto to jest za zespoł? Nie znaju ja z ukrajinu

10


gość_fankapt ~gość_fankapt (Gość)17.12.2020 10:03

Wspaniali młodzi ludzie z wielką pasją i wrażliwością. Oreada <3

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat