Opublikowano mapę punktów szczepień w całym kraju

PAPKraj Wtorek, 05 stycznia 202131 5796
Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.
fot. PAP

Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

 

Proces szczepień – zgodnie z programem - jest realizowany etapami. Obecnie realizowany jest etap 0, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

 

W ramach etapu 1 szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków. Według ostatnich zapowiedzi rządu, etap ten rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.

 

W etapie 2 szczepienie otrzymają osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.

 

Ponadto w tym etapie szczepione będą osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych).

 

W etapie III szczepienie otrzymają przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym etapie szczepione będą również pozostałe grupy osób dorosłych.

 

Autorka: Karolina Kropiwiec


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xx ~xx (Gość)07.01.2021 00:08

Mam 50 lat. Nie jestem w żaden sposób związany ze służbą zdrowia. Tak samo jak wielu moich kolegów w pracy w wieku dwudziestuparu lat, a wszyscy jesteśmy w grupie zero. A jest nas kilka, kilkanaście tysięcy pracowników w całej Polsce. To jest właśnie nasz kraj gdzie potępia się celebrytów, których wciągnięto w kompromitację a tutaj kilka tysięcy osób w ogóle nie związanych ze służbą zdrowia jest w grupie zero. Ha ha ha.

00


zaaaa ~zaaaa (Gość)05.01.2021 08:39

Szokujące!!!!: Polecam się zapoznać. Spełnia się to co w biblii napisane: brat będzie zabijał brata:
W wywiadzie jest mowa między innymi o tzw Apokalipsie Zombie. To jest bardzo ciekawy temat, zwłaszcza, że w wielu filmach sciene fiction pojawiają się w przyszłości ludzie zoombie.
Wywiad został przeprowadzony w roku 2014 i już wtedy Anthony Patch powiedział a propos pandemii, że “chodzi o to, by ludzie domagali się szczepionki, w której będzie TRZECIA NIĆ DNA zbudowana z krzemu.
Ostatecznym celem jest uczynienie ludzi hybrydami.
Zmienione DNA sprawi, że ludzie natychmiast stracą świadomość, niezależność i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji.
Będzie to także miało wpływ na poziomie moralnym, na niezależność etyczną, moralną.
https://detektywprawdy.pl/2021/01/04/wywiad-z-anthony-patchem-z-2014-roku-nt-prawdziwego-celu-szczepien-3-cia-nic-dna-wazny-film/
Jeśli tak się stanie będą mogli kontrolować ludzi i wydawać im polecenia. Na przykład zabicia chrześcijan.
Natomiast panowie tego świata, masoni, celebryci poprzez technologię będą chcieli osiągnąć nieśmiertelność
Nadciąga Bestia ze Wschodu żeby powstrzymać szczepienia. Kto ma rozum ten zrozumie. Apokalipsa św. Jana się kłania.

77


gość_gość ~gość_gość (Gość)06.01.2021 14:50

Mapa rzeczywiście powstała.Ale żeby punkt szczepień spełniał zadania musi być w niej zespol ludzi.W mojej poradni nie ma takowego.

10


prof. Zieliński ~prof. Zieliński (Gość)05.01.2021 10:21

Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński jest profesorem biologii o specjalności genetyka z prawie 40-letnim doświadczeniem w pracy naukowej i dydaktycznej. Doktorat z genetyki uzyskał w 1980 r., habilitację w 1986 r., tytuł profesora nadzywczajnego w 1998 r. W 2007 r. został z kolei profesorem zwyczajnym. Tworzył od podstaw Katedrę Genetyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Była ona jedną z pierwszych jednostek wprowadzających analizę PCR do badań genetycznych. Stało się to w 1995 r.
Prof. Zieliński to jeden z tych naukowców, który nie próbuje czarować społeczeństwa zapewnieniami, że szczepionki na COVID-19 są cudem świata. Wręcz przeciwnie, on przed nimi bardzo mocno ostrzega.
I teraz pytanie: czy jest głupszy od rządowych „krzykaczy” czy też nie?
Jeśli nie jest i jeśli wierzycie mu bardziej niż na przykład „profesorowi” Horbanowi, który jest głównym doradcą premiera Morawieckiego, to przeczytajcie, co prof. Zieliński sądzi o tych szczepionkach, a potem podejmijcie decyzję, która prawda jest prawdziwa.
Otóż, jak twierdzi prof. Zieliński w „szczepionce” na COVID-19 otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych, rzekomo dla naszego dobra. Osoby, które zdecydują się na szczepienie, wprowadzą do swojego organizmu pasożytniczą cząsteczkę mRNA, podobną do tzw. „wiroidów”, wykrytych do tej pory jedynie u roślin. Wiroidy roślinne są pasożytami transkrypcji, ponieważ przejmują one aparat transkrypcyjny swojego gospodarza, doprowadzając go do choroby lub śmierci.
Ów konstrukt genetyczny musi przedostać się przez błony komórkowe, aby wniknąć do wnętrza naszych komórek. Jest on otoczony osłonką lipidową z udziałem glikolu polietylenowego, który jest nierozpuszczalny w komórce i działa na nią toksycznie. Cząstki wirusowego RNA znajdujące się w cytoplazmie są bardzo reaktywne. Może dojść do rekombinacji z innymi wirusami, zarówno w procesie rekombinowania homologicznego jak i heterologicznego.

89


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)05.01.2021 08:48

Smutno się czyta ten, pożal się boże, rządowy program szczepień, ponieważ nie ma w nim uwzględnionych polityków, którzy z narażeniem życia walczą na samym froncie z chorobą. Czyżby biedacy zostali przez jakąś siłę wyższą brutalnie wykluczeni. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak się stało i komu na tym zależało.

113


he he ~he he (Gość)05.01.2021 16:24

jak by zrobili wejście do marketów i galerii za okazaniem szczepienia to się wszyscy zaszczepią!!

22


to nie ~to nie (Gość)05.01.2021 16:23

to się nie szczepcie, szybciej przyjdzie moja kolej :)

42


gość_gość kasia ~gość_gość kasia (Gość)05.01.2021 12:41

Ale tu ekspertów od szczepień to głowa mała a kury też już pewnie jaja przestały nieść i doktory jadą będą zabiegali do szpitali uciekajta ludzie ????????????

15


77 ~77 (Gość)05.01.2021 12:02

na tej liście nie znalazłam jednej z większych przychodni POZ na ul. Woj. Wolskiego :(

30


gośćgosciu ~gośćgosciu (Gość)05.01.2021 11:48

Jak widzimy, oni już nawet nie kryją się z tym, że już rozpoczęli proces wprowadzania w naszym kraju segregacji sanitarnej, czyli mechanizm apartheidu, czyli podziału na osoby uprzywilejowane i PODLUDZI nie mających żadnych praw. I wprowadzają to na naszych oczach, bez jakiejkolwiek reakcji sprzeciwu z naszej strony, nie posiadając na to co robią absolutnie żadnych praw. To zwyczajny faszystowski, totalitarny zamordyzm.
Czy nadal będziemy na to pozwalać, to już zależy tylko od nas samych, czy zachowamy nasze wolności, czy też zakończymy nasz żywot, jako pensjonariusze nowych obozów reedukacyjnych dla nieprzystosowanych do nowej normalności vulgo nowego ładu.
15 stycznia ma również zostać uruchomiona lista dla chętnych na DOBROWOLNE szczepienie..
Już zapowiadają przywileje dla tych co się ZDECYDUJĄ .

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat