Opozycja się wypisuje

ePiotrkow Poniedziałek, 23 stycznia 201781 13509
Przedstawicielka opozycji w Radzie Miasta nie chce dłużej uczestniczyć w obradach zespołu do spraw zmian w w oświacie. Dlaczego? Bo - jak mówi – i tak wszystko jest z góry ustalone.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele klubu Razem dla Ziemi Piotrkowskiej (Krystyna Czechowska, Ludomir Pencina i Tomasz Sokalski) zaprosili media do Urzędu Miasta, by podczas krótkiej konferencji prasowej przedstawić swoje stanowisko w sprawie wygaszania gimnazjów w mieście.

 

- Uczestniczyłam w pracach zespołu do spraw restrukturyzacji oświaty. Po trzech spotkaniach mogę stwierdzić, że zespół ten powstał tylko i wyłącznie po to, aby rozmyć odpowiedzialność prezydenta Piotrkowa - powiedziała K. Czechowska. - Po konsultacji z kolegami z naszego klubu podjęłam decyzje o rezygnacji z udziału w dalszych pracach zespołu.

 

Radna opozycji twierdzi, że prace tego zespołu miały za zadanie usankcjonować decyzje, które już w Urzędzie Miasta zapadły. - W zespole zasiada 21 osób, mój głos nie miałby więc żadnego znaczenia, tym bardziej, że większość członków zespołu to osoby współpracujące z prezydentem – dodała.

 

Co ciekawe opozycja stanęła na stanowisku, które z pewnością ucieszy nauczycieli z Gimnazjum nr 1, radni bowiem poparli projekt przywrócenia przy ul. Żwirki Szkoły Podstawowej nr 18, na co urzędnicy nie chcą się zgodzić. - Jako klub nie chcemy uczestniczyć w podejmowaniu takich decyzji - stwierdziła stanowczo Czechowska. - A jeśli chodzi o szkołę przy ul. Żwirki, to mieszkańcy chcą przywrócenia tam SP 18. Tym bardziej, że w tamtym rejonie miasta rzeczywiście nie ma podstawówki.

 

- To, co staraliśmy się, przynajmniej w pierwszym etapie prac zespołu, wywalczyć to, aby nie było zwolnień. Tymczasem jak dowiadujemy się z mediów, bo podczas prac zespołu nie było o tym mowy, zwolnienia są nieuniknione. Będą zwolnienia zarówno wśród nauczycieli, jak i pracowników administracyjnych - powiedział z kolei T. Sokalski.

 

- Nie uchylamy się od opiniowania dalszych prac związanych z przeprowadzeniem zmian w edukacji - mówił Ludomir Pencina. - Będziemy się wsłuchiwać w głosy mieszkańców – uczniów i nauczycieli - zapewnił.


Zainteresował temat?

13

6


Komentarze (81)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

prawda boli! ~prawda boli! (Gość)24.01.2017 12:49

Uwarzam rze: dopiero wtedy będzie w Piotrkowie naszym ład, porządek i uczciwość, kiedy po magistrze inżynierze Chojniaku z zawodu nauczycielu, chwilowo prezydencie, na prezydenckim stolcu zasiądzie red. MB - krynica uczciwości.

16


dam pracę ~dam pracę (Gość)23.01.2017 16:18

Zatrudnię chętnie zwolnionych nauczycieli do zbioru pieczarek.

89


wojciech ~wojciech (Gość)23.01.2017 17:25

po co kolejna podstawówka ? Jak jest mało dzieci w Piotrkowie i więcej nie będzie bo to miasto emerytów. Nauczyciele stracą pracę ? trudno tak jak tysiące ludzi w innych zawodach. Można się przekwalifikować tylko, że tu jest problem, bo nauczyciele chcą uczyć innych ale sami to już uczyć się nie za bardzo chcą. Skończyły się czasy, że człowiek przez całe życie wykonuje jeden zawód ! W krajach Europy Zachodniej, USA, Kanadzie ludzie zmieniają swój zawód średnio co 10 lat czyli 4 razy w ciągu swojej kariery zawodowej !

810


Rtg ~Rtg (Gość)25.01.2017 05:51

Pis zrobił reformę to niech odpowiada za nią

21


0lrajt ~0lrajt (Gość)24.01.2017 15:32

PIS postanowił zrobić reformę oświaty i już wszyscy zaczynają się kłócić. Jaki cel tych zmian - więcej religii mniej przedmiotów ścisłych, krótsza nauka i więcej ciemnego luda.

41


drzwi ~drzwi (Gość)24.01.2017 13:08

jestem także za tym, aby radni i posłowie także byli tylko dwie kadencje. na zdjęciu, tych nieudaczników już by nie było.
Mam nadzieję, że PIS to wprowadzi od już łącznie z wcześniejszymi wyborami.

34


zwolnic mobbera ~zwolnic mobbera (Gość)23.01.2017 20:54

w tych pracach bierze udział mobber matuszczyk dyrektor sp 10. mobber zagraza bezpieczenstwu dzieci, zwolnic ja natychmiast. mobber matuszczyk w tym zespole moze jedynie doradzic jak terroryzowac nauczycieli gimnazjow zeby sami z pracy zrezygnowali

112


propozycja ~propozycja (Gość)24.01.2017 11:01

A może tak UM zwoła zespół ds. obniżenia podatków złożony z mieszkańców Piotrkowa?

42


chojniak czy opozycja ~chojniak czy opozycja (Gość)24.01.2017 09:33

slyszalem o kilku przekretach opozycji w PT i ciesze sie ze to Chojniak a nie kto inny jest prezydentem, ludzie kojarzeni z opozycja juz kradna kase a co bedzie jak dojda do wladzy ???

47


RównośćToPodstawa ~RównośćToPodstawa (Gość)23.01.2017 19:24

Dlaczego niby nauczyciele mają być na specjalnych prawach? Jak zwalniają pracowników w innych firmach to nikt się nie martwi o to, czy mają kredyt, dzieci na utrzymaniu, itd. W konstytucji jest zapisane, że wszyscy jesteśmy równi, więc niech nie będzie specjalnych przywilejów dla nauczycieli.
Też bardzo chętnie chciałbym mieć 80 dni roboczych wolnych od pracy (to są wyliczenia Gazety Prawnej - normalny pracownik ma od 20 do 26 dni). Też bardzo chętnie chciałbym pracować 18h w tygodniu (zamiast 40h jak normalny pracownik na pełnym etacie). Też bardzo chętnie chciałbym mieć możliwość wzięcia rocznego, pełnopłatnego (!!!), urlopu na podratowanie zdrowia (normalny pracownik może tylko o czymś takim pomarzyć). Też chciałbym mieć prawo do świadczeń kompensacyjnych. Też chciałbym mieć prawo do obligatoryjnego (!!!) dodatku mieszkaniowego i wiejskiego. Też chciałbym mieć bezwarunkowe prawo do trzynastki tylko dlatego, że przez rok przychodziłem do pracy (poza urzędnikami i pracownikami pewnych dwóch państwowych bełchatowskich zakładów cała reszta może o tym pomarzyć). Też chciałbym mieć prawo tak jak nauczyciele do tzw. czternastej pensji (to jest tak de facto wyrównanie jeśli pensja w ciągu roku jest mniejsza niż średnia pensja na danym stopniu zawodowym - bzdura totalna).

1812


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat