Opozycja pyta o ciepłownictwo

ePiotrkow Piątek, 28 października 201617 5078
Dzierżawa miejskiego majątku ciepłowniczego przedłużona do końca 2018 roku. Taką decyzję podjęli nasi radni podczas ostatniej sesji. Dziś nasze ciepłownie dzierżawi Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, to jednak może się zmienić.

Przypomnijmy, że podobnie jak w przypadku oczyszczalni ścieków, także ciepłownictwo musi zostać zmodernizowane, aby dostosować się do unijnych norm emisji pyłów. Miasto nie udźwignie kolejnej – gigantycznej inwestycji, chce więc, aby zajął się tym inwestor zewnętrzny, a w tym przypadku konieczna będzie nawet kilkudziesięcioletnia dzierżawa.

 

Podczas dyskusji nad uchwałą w sprawie przedłużenia dzierżawy MZGK zrobiło się… ciepło. Opozycja domagała się informacji, a przede wszystkim dyskusji o przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa.

 

Miasto już jakiś czas temu rozpoczęło procedurę wyłaniania nowego operatora ciepłowni. Tym ma zająć się specjalnie powołana komisja, która będzie prowadziła rozmowy i negocjacje z potencjalnymi oferentami. - Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia konkursu, który wyłoni przyszłego dzierżawcę, mówił podczas sesji Adam Karzewnik. Wiceprezydent zapewniał, że celem miasta jest m.in. zapewnienie jakości usług „przy kontrolowanym tempie wzrostu taryf za ciepło”, zachowanie zasad ochrony środowiska, a także ochrona rynku lokalnego (chodzi o ochronę pracowników MZGK).

 

Miasto wyliczyło, że dostosowanie jednego kotła ciepłowniczego do dyrektyw unijnych to ok. 17 mln zł, kotłów mamy 3. Nic więc dziwnego, że władze nie chcą restrukturyzować ciepłownictwa z budżetu Piotrkowa.

 

Radni PiS chcą w sprawie przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa zwołać wkrótce sesję nadzwyczajną.

 

MZGK jest operatorem i dzierżawcą ciepłowni od 1997 r.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

J23 ~J23 (Gość)03.11.2016 16:10

te wszystkie banialuki na tyemat ciepłownictwa piszą ludzie Chojniaka. A prawda jest taka, że już dawno uzgodniono oddanie obu ciepłowni obcemu kapitałowi - francuskiej firmie Dalkia. Dobrze, że PiS chce to zatrzymać. Era Chojniaka kończy się, upadek będzie bolesny, więc chłopaki z magistratu idą na całego. Co ich obchodzą mieszkańcy, którzy będą za ciepło dwa razy więcej płacić. Śmierdzi wielkim przekrętem.

10


ares1 ~ares1 (Gość)28.10.2016 07:34

I będzie rura z Bełchatowa :)))

63


obiektywny piotrkowianin ~obiektywny piotrkowianin (Gość)28.10.2016 11:45

Chcą zwołać sesję bo sami nie mają zielonego pojęcia o ciepłownictwie tylko potrafią się pytać, fachowcy z bożej łaski, przypomnę znane powiedzenie - poznać głupiego po pytaniu jego, i tak do usra..... śmierci i nic więcej, bo by poważnie rozmawiać o problemie musi być co najmniej dwoje "kumatych".

45


sklave sklaveranga28.10.2016 12:16

Są inwestorzy, są chętni na przejęcie ciepłownictwa w Piotrkowie. Stawiają tylko jeden warunek: Firmą będą zarządzali specjaliści a nie partyjniacy od Chojniaka. Tak było i w przypadku oczyszczalni ścieków. Inwestor chciał tylko jednego odsunąć ludzie z magistratu
od wszelkich stanowisk kierowniczych. Miał zabezpieczone pieniądze, miał projekt na miarę 21 wieku, ale komisja przetargowa wola kredytami się posiłkować byle tylko Misiewicze dalej na stołkach siedzieli. A to pasożyty straszne cały czas głodne chodzą i kasy potrzebują. Nic dziwnego że co chwila wszelakie opłaty dla mieszkańców wzrastają. Więcej 6 11 2014 W czwartek (6 listopada) odbyło się oficjalne otwarcie oczyszczalni ścieków w Piotrkowie na: http://sklave.manifo.com/wiadomosci-lokalne

83


Zeflik ~Zeflik (Gość)28.10.2016 18:23

Nabardziej na wszystkim zna się radna Olejnik na rodzinie niepełnosprawnych oświacie teraz cieple a jej wiedza jest taka czego się dotknie to spie...li!!!

41


P51 ~P51 (Gość)28.10.2016 19:44

Mam dziwne wrażenie,ze to ugrupowanie chcąc przeforsować swoje rozwiązania , nie mając jednak dowodów na dotychczasowe ich zdaniem złe funkcjonowanie jakiejś instytucji,ucieka się ( wciąż skutecznie) do rzucania insynuacji,pomówień,pokrętnych sugestii. Nawet jeśli te insynuacje są wyssane z palca, wystarczy,że położy cień zwątpienia, który niestety trzyma się instytucji jak przysłowiowe "gó..no koca". I mam wrażenie,ze głównie o to chodzi - zasianie zwątpienia... W mętnej wodzie ryby łowi się najłatwiej...

32


gosc ~gosc (Gość)28.10.2016 17:16

Idźcie do takiego zwierza w urzędzie, on otwiera wszystkie drzwi

11


mzgk ~mzgk (Gość)28.10.2016 14:32

Słynny były behapowiec zmzgk jest wszechwiedzacy zenada

55


mom ~mom (Gość)28.10.2016 09:00

Jak MZGK P.T. zagospodarowało wpływy/fundusze z opłat za CO i CW w których naliczone są środki na modernizację kotłowni i modernizację rurociągów przesyłu pary/energii cieplnej. Nic nie robiono .......... po prostu Michaś roztrwonił wszystkie i to wszystko w majestacie prawa i poparciu osoby odpowiedzialnej, jaką jest nasz kochany/nieudaczny/nauczyciel Prezydent Miasta P.T.
Co jest pilniejsze czy biblioteka na budowę której planowane są wydatki w dziesiątkach milionów i która nie da ciepła zimą i będzie niedogrzana, czy modernizacja ciepłowni służącej wszystkim mieszkańcom bez podziału na mieszkańców blokowisk, osiedli jednorodzinnych i pozostałych ........ takiego podziału dokonuje Prezydent P.T. .... dotyczy to również dzieci, ....... w jego ocenie, dzieci należy dzielić na lepsze i gorsze. Ukłony.

93


Cpiepły gość. ~Cpiepły gość. (Gość)28.10.2016 08:23

A dlaczego nie robią tej rury z Bełchatowa? Przecież to miało być najlepsze rozwiązanie ze wszystkich?

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat