Opóźnienie w dostawie szczepionek do punktu przy Belzackiej

ePiotrkow Wtorek, 04 maja 202154 7907
W punkcie szczepień populacyjnych przy ul. Belzackiej w Piotrkowie, dzisiaj o 8.00 miały rozpocząć się szczepienia mieszkańców regionu. Miały, ale nie rozpoczęły. Przed punktem gromadzili się od rana pacjenci, którzy nie mogli planowo skorzystać z możliwości zaszczepienia się. Okazuje się, że wystąpiło opóźnienie w dostawie preparatu do Piotrkowa. Ostatecznie szczepionki dotarły do piotrkowskiego punktu około 9.45.
fot.: K. Czapczyk

Problemy związane z rozpoczęciem szczepień w Piotrkowie opisał dla nas Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. - Od 8.00 byliśmy w gotowości i oczekiwaliśmy na zamówione szczepionki. Pracownicy szpitala wojewódzkiego, OSiR-u oraz Referatu Zarządzania Kryzysowego piotrkowskiego magistratu, są tutaj od samego rana. Niestety przez ponad 1,5 godziny po prostu nie mieliśmy czym szczepić - relacjonuje.

 

Okazuje się, że opóźnienie dostawy to tylko jeden z problemów. - Dzisiaj i jutro mieliśmy szczepić Pfizerem, a w czwartek i piątek Moderną. Dowiedzieliśmy się przed chwilą, że w poniedziałek pierwsze dwieście osób otrzyma szczepionkę koncernu Pfizer, a pozostałe sto osób Modernę - dodaje Bartłomiej Kaźmierczak. 

 

Ostatecznie, pierwsze osoby, które zapisały się na szczepienia na 8.00, zostały obsłużone około 10.00.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo Wy! ~Brawo Wy! (Gość)05.05.2021 15:18

Efekty zastrzyku będą widoczne na jesień a full opcja będzie na kolejnym przedwiośniu ale oczywiście nikt oficjalnie nie powiąże tego z owym zastrzykiem tylko winę zwali się poprzez media na niezaszczepionych. Ten problem doskonale opisał Dr Vernon Coleman a gwóźdź do zastrzykowej trumny wbił Dr John Barthelow Classen na łamach Microbiology and Infectious Diseases tak więc powodzenia i zajmujcie kolejki w punktach i parafiach...

55


coffin ~coffin (Gość)06.05.2021 18:18

Afera o nic. Na przyszlosc, aby uniknac pozywki mediom, rekomenduje oglosic dzien szczepień nazajutrz po planowanym terminie dostaw i bedzie wszysko ok.

20


obserwator123 ~obserwator123 (Gość)04.05.2021 13:11

Przykro patrzeć, jak idą na rzeź z własnej woli.

1417


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)05.05.2021 00:44

Niejaki PinkAss powiedział, że wykreują zapotrzebowanie na szczepionki, i jak widać im się to udało.
Oficjalnie od przeszło roku trwa "pandemia", a to oznacza, że prawie KAŻDY miał kontakt z wirusem (którego do tej pory nie wyizolowano, ale to inna historia) - zdecydowana większość społeczeństwa nie miała żadnych objawów choroby (co by świadczyło o tym, że są na niego odporni!), a kilka procent (czyli tak jak w przypadku grypy!) miało objawy od łagodnych do ciężkich. Te ciężkie były raczej wynikiem tego, że nie podjęto żadnego leczenia po zaobserwowaniu pierwszych objawów (brak leczenia wiąże się zazwyczaj z rozwojem choroby). Jakaś część osób chorych zmarła - gdyby policzyć uczciwie to pewnie byłoby to jakieś 2 promile, czyli jedna osoba na 500 zachorowań.
I teraz po kilkunastu miesiącach "pandemii" ustawiają się kolejki po szczepionki. Kolejki złożone z ludzi, którzy mają odporność (bo przeżyli "pandemię"!). Żeby było zabawniej, to szczepionki były przygotowane na innego wirusa, bo przecież obecnie są już rzekomo jego inne mutacje, co w ogóle poddaje w wątpliwość sens szczepienia!
Nie zamierzam nikogo przekonywać, żeby się nie szczepił, zwisa mi to kalafiorem. To są dorośli ludzie, a dostęp do wiedzy i informacji mają przecież taki sam jak ja. To jest ich decyzja.
Sytuacja ta jednak wygląda tak, jak by skończyła się mroźna zima podczas której ludzie nie przywiązywali wagi do ciepłego ubierania się, a gdy zaczęły się ciepłe dni, zaczęli się bić między sobą o kożuchy i czapki-uszanki. Nie ogarniam. Jedno muszę przyznać: wielka jest siła medialnego ogłupiania.

108


okradziony ~okradziony (Gość)05.05.2021 14:06

co mi po tym jak mnie Dworczyk okradł ze szczepionki Jonson&Jonsopn w namiotowej propagandzie i anulował mi termin na jutro a niby tak chcą szczepić szybko nie na pokaz bez powodu nie jesteśmy na ogonie szczepień w UE weekend majowy pokazał co jest ważne szybkie szczepienie czy sort ludzi kradzenie szczepionek terminu i pokaz propagandy

31


5g ~5g (Gość)04.05.2021 19:57

Biedni bezmyślni ludzie.

59


dziadek ~dziadek (Gość)05.05.2021 13:41

Punkt pobrań krwi do badania przy szpitalu na ul Rakowskiej woła o pomste do nieba .Wtorek z 40 osob jak nie więcej tłoczy się w małej poczekalni,zaduch a jedna osoba pobiera krew.Zero jakiejkolwiek organizacji i bezpieczeństwa sanitarnego.Czy kierownictwo szpitala nie zauważa tego?

40


Dziurawe drogi ~Dziurawe drogi (Gość)04.05.2021 10:26

Opóźniony to jest nasz powiat.

153


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)04.05.2021 16:38

...Indyjska mutacja koronawirusa w Polsce. Jest groźna? ...
Czyli co, nadchodzi tsunami z Indii? A ostatnio pokazywano przecież w intrenecie, co się dzieje w Indiach, istny Armagedon i te stosy całopalne. W zeszłym roku, jakoś latem władza, ustami pana premiera, też mówiła że można już normalnie żyć, że nawet można iść na wybory i co? Zalała nas druga i trzecia fala. Czarno to wszystko widzę, oj czarno.

100


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.05.2021 21:19

NO NIEMOŹLIWE

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat