Opowie o transformacji gospodarczej

ePiotrkow Poniedziałek, 27 stycznia 20203 751
Transformacja gospodarcza Polski po 1989 roku to temat wykładu Mirosława Koźlakiewicza (przewodniczącego Rady Nadzorczej CEDROB S.A) jaki odbędzie się 29 stycznia w piotrkowskiej filii UJK.

Bardzo ważnym momentem transformacji gospodarczej po 1989 roku było  wprowadzenie tzw. planu Balcerowicza, czyli pakietu dość radykalnych, wielopłaszczyznowych reform, nastawionych na szybki ratunek gospodarki polskiej, w tym na osiągnięcie wzrostu gospodarczego. Choć reformy te ogólnie skończyły się pewnym sukcesem, spotkały się z bardzo negatywnym odbiorem społecznym, co było związane z ujawnieniem się kilkunastoprocentowego bezrobocia.

 

Wykład Mirosława Koźlakiewicza zostanie wygłoszony w Sali 14 budynku B filii UJK. Początek o 10:00.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sas ~sas (Gość)27.01.2020 10:10

Poseł PO o transformacji

41


nbv ~nbv (Gość)27.01.2020 10:35

w skrócie ,balcerowicz oddał za nic ,nasz przemysł i handel ,czesi byli mądrzejsi ,nam potrzebne było prawie 30 lat na NAPRAWĘ tego planu ,do obecnej chwili handel jest w obcych rękach ,nam pozostały resztki ,po balcerowiczu była unja wolności /za NIEMIECKIE / pieniądze stworzona -poprzedniczka PLATWORMY OBYWATELSKIEJ /piskorski tak przekazał/

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat